Krytyka z niewiedzy

  Not. (iga)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Wypowiedź Czytelnika z gminy Radziejów zamieszczona w "Kujawskiej" sprowokowała wójta do kilku zdań komentarza.
       - Obchody kolejnej rocznicy bitwy pod Płowcami, to nie była impreza władz gminy, a promująca region wspólna inicjatywa kasztelana zamku golubskiego, starostwa, Urzędu Marszałkowskiego i gminy. Gmina wydała na nią kilkanaście tysięcy złotych, lwią część kosztów pokryli sponsorzy, głównie z Włocławka - powiedział w rozmowie telefonicznej wójt Jerzy Zmierczak.
       Wójt wyjaśnia też sprawę poruszonych przez Czytelnika obietnic wyborczych, dotyczących budowy siłowni wiatrowych, które ponoć miały stworzyć miejsca pracy.
  - Projekt budowy wiatraków przy współudziale Niemców nie jest projektem zaniechanym czy zamkniętym. Wciąż trwają rozmowy i uzgodnienia, w tym z Agencją Nieruchomości Rolnej Skarbu Państwa - mówi wójt. - Nie wiem, skąd wzięło się przekonanie, że to da pracę ludziom. Gmina nie może prowadzić działalności gospodarczej. Może mieć co najwyżej zyski z podatku od wartości nieruchomości. Popieramy budowę wiatraków, bo to zdrowa energia. Problem w tym, że niewielu jest chętnych, by ją kupować i to jest jedna z przyczyn opóźnień w realizacji projektów z udziałem inwestorów niemieckich.
       
  Jerzy Zmierczak przypomniał też (bo w wypowiedzi padło zdanie o głodnych dzieciach w gminie), że gmina Radziejów jako jedyna w województwie od kilku lat funduje paczki świąteczne wszystkim dzieciom do lat 15, zamieszkałych na jej terenie.
       - Myślę, że niektóre opinie biorą się po prostu z niepełnych informacji. Dlatego cieszę się, ze mogę niektóre sprawy dzięki"Kujawskiej" wyjaśnić - powiedział nam wójt.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  1 3 4 5 ... 9 »