Będzie w grudniu

  (pg)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Wszystko wskazuje na to, że na album o Aleksandrowie trzeba jeszcze poczekać.
       Mocnym akcentem tegorocznych obchodów święta niepodległości w Aleksandrowie Kuj. miała być promocja albumu, dokumentującego historię miasta. Niestety, albumu nie będzie w przewidzianym terminie. Jak dowiedzieliśmy się od wiceburmistrza Jerzego Erwińskiego, inicjatora i współautora projektu, na przeszkodzie stanęły okoliczności, na które wydający nie mieli wpływu. Jednak nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło. Dzięki nieplanowanemu poślizgowi, twórcy albumu wzbogacili wolumin o cenne materiały niedawno pozyskane.
       Album będzie miał około 120 stron. Jerzy Erwiński, Tomasz Krzemiński oraz Jerzy Treschner zamierzają zamieścić w nim blisko sto dokumentów i fotografii. Wiele z nich mieszkańcy Aleksandrowa mogli zobaczyć na wystawie, zorganizowanej w Miejskiej Bibliotece.
       Do najcenniejszych archiwaliów ostatnio pozyskanych należą unikatowe zdjęcie członków miejscowego Towarzystwa Gimnastycznego "Sokół" z lat 20-tych ubiegłego wieku oraz cennik usług Hotelu "Warszawa". Napisany w języku polskim i rosyjskim pochodzi jeszcze z czasów rozbiorowych. Można się z niego dowiedzieć m.in. ile kosztowała hotelowa noc czy możliwość skorzystania z pościeli.
       Kiedy książka ujrzy światło dzienne? - W zasadzie ustaliliśmy już wszystkie warunki z wydawcą - mówi Jerzy Erwiński. - Mam nadzieję, że około dwudziestego listopada będzie wydrukowana. Uroczystą premierę planujemy pierwszego grudnia.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Dzieciaki gotują na Święta

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  1 3 4 5 ... 10 »