Dzielnicowych brak

  Ewa Skibińska

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Mieszkańcy Ciechocinka nie mogą poprosić o pomoc swoich dzielnicowych, bo ich w mieście nie ma.
       W komisariacie w Ciechocinku zatrudnionych jest 27 policjantów, wśród nich jest trzech dzielnicowych. Jednak aktualnie dyspozycyjnych jest tylko 16 mundurowych. Sześciu przebywa na zwolnieniu lekarskim, kilka osób wykorzystuje obecnie urlop wypoczynkowy. Wśród chorujących są dwaj dzielnicowi. Trzeci, jak wyjaśnia komendant, został oddelegowany do innych zadań.
       - W Ciechocinku nie ma w tej chwili dzielnicowych - potwierdza kom. Mariusz Puzdrowski.
       Sprawy mieszkańców
       
  załatwiają policjanci referatów prewencji i kryminalnego.
       To zastępstwo nie jest wygodne dla ciechocinian, bo nie mogą się ani zwrócić osobiście, ani też zadzwonić do znanego sobie dzielnicowego. - To nie jest dobra sytuacja, ale mam za mało czynnych policjantów w stosunku do wykonywanych zadań, by oddelegować ludzi do pracy w dzielnicach - tłumaczy komendant Puzdrowski.
       O zatrudnieniu nowych
       
  osób nie ma mowy. Liczba etatów jest naliczana odgórnie - mówi kom. powiatowy Ryszard Żbikowski . - Nie mogę przesunąć policjantów do Ciechocinka, bo wtedy uszczuplę zespół dzielnicowych w dużo większym mieście i gminie Aleksandrów. Jednostka w Ciechocinku rzeczywiście boryka się z trudnościami kadrowymi. Ale mogę zapewnić, że w miarę potrzeb wzmacniam służby policyjne uzdrowiska.
       
  W takiej sytuacji pozostaje życzyć panom dzielnicowym szybkiego powrotu do zdrowia, a mieszkańcom Ciechocinka jak najmniej spraw wymagających interwencji policji.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  1 3 4 5 ... 9 »