Nasza sala na dworcu

  (pg)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  PKP zgodziły się powtórnie wynająć magistratowi część budynku dworcowego.
       Zgodnie z zapowiedziami dworzec w Aleksandrowie Kuj. odwiedzili wspólnie przedstawiciele władz miasta oraz właściciela obiektu, czyli kolei. Panowie po raz kolejny oglądali salę gimnastyczną, zajmującą jedno skrzydło. Wizyta miała na celu podjęcie ostatecznej decyzji, w sprawie dalszego korzystania aleksandrowian z sali. Rada Miasta, o czym szeroko pisaliśmy na naszych łamach, zerwała przed wakacjami umowę najmu z PKP.
  Na pierwszej po letniej przerwie sesji, zmieniła zdanie i wyraziła zgodę na dalsze korzystanie z obiektu. Upoważniła też burmistrza do rozmów z PKP. Strony doszły do porozumienia. Właściciel zgodził się na zawarcie nowej umowy, na takich samych co poprzednio warunkach. Na razie do końca roku. - Mieszkańcy będą mogli znowu bezpłatnie uprawiać tutaj sport - podkreśla burmistrz Michał Włoszek . - Satysfakcja tym większa, że od samego początku walczyłem o zmianę decyzji radnych. W sytuacji, gdy sala kinowo-widowiskowa Miejskiego Centrum Kultury jest zamknięta, sala dworcowa naprawdę nam się przyda. Głowa miasta nie ukrywa, że jest za przejęciem całego, zabytkowego budynku dworcowego przez miasto. Opozycyjna większość w Radzie - przeciw.
       Magistrat zaprasza wszystkich mieszkańców Aleksandrowa do korzystania z obiektu, grupowo i indywidualnie. - Wystarczy przyjść do wydziału promocji i nam o tym powiedzieć - mówi Marek Stawiński z magistratu. - Na miejscu zatrudniamy pracownika, który zajmuje się ustalaniem grafiku.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  1 3 4 5 ... 9 »