Wóz dla strażaków

  (iga)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Już wkrótce strażacy z Konecka dostaną nowoczesny samochód. Gmina zaciągnie na ten cel kredyt.
       Koneckiej jednostce Ochotniczej Straży Pożarnej nowy star na podwoziu mana bardzo się przyda, bo jednostka należy do Krajowego Systemu Ratowniczno-Gaśniczego i bierze udział w najpoważniejszych akcjach. Zakup samochodu to duży wydatek - 367 tysięcy złotych. Część pieniędzy - 150 tys. zł - da na ten cel Zarząd Główny OSP w Warszawie, resztę sfinansuje gmina. - Postanowiliśmy zaciągnąć kredyt z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w wysokości dwustu tysięcy złotych - przyznaje wójt Ryszard Borowski.
  - Jest to pożyczka nisko oprocentowana i może zostać w części umorzona. Pozostałą kwotę(16,7 tys. zł) gmina wygospodarowała ze swego budżetu. Nowy samochód powinien pojawić się już w październiku. OSP w Konecku jest jedną z czterech jednostek strażackich i tylko ona należy do KSR-G. Wójt chce, by taki sam status miała jednostka w Straszewie. Wniosek w tej sprawie poszedł już do Zarządu Głównego OSP.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Dzieciaki gotują na Święta

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  1 3 4 5 ... 10 »