Może za długi

  Przemysław Grzanka

  Gazeta Pomorska

  Gazeta Pomorska

  Władze miasta próbują nie dopuścić do zamknięcia sali gimnastycznej działającej przy dworcu.
       Sala gimnastyczna, będąca częścią dworca kolejowego w Aleksandrowie Kuj., została spisana na straty przez miejskich radnych. W wyniku decyzji podjętej przez rajców, magistrat wycofał się z finansowania wynajmu obiektu. Korzystali z niego bezpłatnie mieszkańcy Aleksandrowa. Dzięki takiemu a nie innemu postanowieniu
       udało się zaoszczędzić
       
  rocznie 14 tysięcy złotych, z czego czynsz płacony kolei to 9 tys. Do końca miłośnicy sportu apelowali o opamiętanie, czyli utrzymanie sali w miejskich rękach.
       Niestety, bezskutecznie. W tym tygodniu miała tu wejść ekipa, której zadaniem było wymontowanie wszystkich części wyposażenia, założonych przez magistrat. Okazało się, że Rada oraz burmistrz wspólnie zaproponowali inne rozwiązanie. - Zwyciężyła
       troska o mieszkańców
       
  i moim zdaniem zdrowy rozsądek - mówi Jerzy Erwiński, wiceburmistrz Aleksandrowa. - Przewodniczący Rady z burmistrzem myślą o wynajęciu lub całkowitym przejęcie sali albo części dworca, w której się znajduje, przez miasto. Operacja mogłaby dojść do skutku pod warunkiem, że właściciel wyrazi zgodę na nietypową formę odpłatności.
       PKP miałoby wydzierżawiać obiekt lub sprzedać, w zamian za umorzenie choćby części swoich długów wobec miasta. Oficjalne pismo w tej sprawie już wysłano do Bydgoszczy.
       Do tamtejszego Zakładu Gospodarowania Nieruchomościami, właściciela budynku, propozycja aleksandrowskiego magistratu już dotarła. - Na razie osoby odpowiedzialne za podejmowanie stosownych decyzji są zajęte - wyjaśnia Edward Jaworski z ZGN. - Na pewno
       podejmiemy ją w stosownym czasie
       
  Trzeba przy jej wydawaniu wziąć pod uwagę wszelkie okoliczności. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z zapowiedziami, kierownictwo Zakładu ustosunkuje się do oferty 24 września (dzisiaj, w piątek).

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Dzieciaki gotują na Święta

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  1 3 4 5 ... 9 »