Zbliża się remont sali. Aleksandrów czekał na to 14 lat

  Zbliża się remont sali. Aleksandrów czekał na to 14 lat

  Jadwiga Aleksandrowicz

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Jest nadzieja, że remont sali ruszy w przyszłym roku.

  Jest nadzieja, że remont sali ruszy w przyszłym roku. ©Google Street View

  Do października ma być gotowa dokumentacja, a w przyszłym roku powinien ruszyć remont sali widowiskowo-kinowej w Miejskim Centrum Kultury.
  Jest nadzieja, że remont sali ruszy w przyszłym roku.

  Jest nadzieja, że remont sali ruszy w przyszłym roku. ©Google Street View

  Wielu mieszkańców straciło już nadzieję, że sala widowiskowa w MCK będzie kiedykolwiek czynna. Jest nadzieja, że remont ruszy w przyszłym roku.

  a]http://www.pomorska.pl/;>> Najświeższe informacje z regionu, zdjęcia, wideo tylko na www.pomorska.pl <<[/a]

  - Jestem bardzo wdzięczny radnym i panu burmistrzowi, że przeznaczyli pieniądze na projekt remontu sali widowiskowej w Miejskim Centrum Kultury - nie ukrywa Arkadiusz Gralak, dyrektor placówki.
  Miasto przeznaczyło na to 615 tys. złotych. Zdaniem dyrektora MCK, wystarczy na projekt i na wkład własny przy dofinansowaniu remontu. Placówka wystąpi o nie do Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

  Stoi zamknięta od lat


  Sala została zamknięta 14 lat temu ze względu na zły stan techniczny i choć ówczesny dyrektor MCK, Mariusz Trojanowski miał w ręku projekt i dokumentację remontu, nie udało się przekonać ówczesnej rady, że zadanie ma dużą szansę na finansowe wsparcie z zewnątrz. Samorząd miał inne priorytety.

  - Niestety, trzeba było wykonać nowy projekt, ponieważ zmieniły się niektóre wymogi, na przykład przeciwpożarowe. Wystarczy powiedzieć, że poprzedni projekt zakładał ponad trzysta miejsc na widowni, a ze względu na konieczność wprowadzenia nowych rozwiązań, może ich być tylko sto osiemdziesiąt cztery. Ponadto trzeba od nowa zbudować balkon, bo obecny grozi katastrofą budowlaną - tłumaczy dyrektor Gralak.

  Po remoncie ma to być sala wielofunkcyjna z wygodnym zapleczem (m.in. garderobami), w której będzie można organizować koncerty, projekcje filmowe, spektakle teatralne.

  Nie chcą już czekać


  - Projekt ma być gotowy do października, zaraz potem będziemy się starać o dofinansowanie i ruszamy z remontem. Chciałbym, żeby mieszkańcy weszli do nowej sali w przyszłym roku. Jestem zdeterminowany rozpocząć prace nawet wówczas, gdy tego dofinansowania nie dostaniemy - zapewnia dyrektor Gralak.


  INFO Z POLSKI - przegląd najciekawszych informacji ostatnich dni w kraju (06.07.2017)

  Czytaj także

   Komentarze

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Grill z Pomorską

   Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

   1 3 4 5 ... 18 »

   Gry On Line - Zagraj Reklama