Pijany siadł za kółko. Zatrzymali go inni kierowcy

  Pijany siadł za kółko. Zatrzymali go inni kierowcy

  (maw)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Pijany siadł za kółko. Zatrzymali go inni kierowcy

  ©Krzysztof Kapica, zdj. ilustracyjne

  37-latek z pow. bydgoskiego, choć stracił prawo jazdy, to wsiadł do samochodu. Dodatkowo miał we krwi alkohol. Został zatrzymany.
  Pijany siadł za kółko. Zatrzymali go inni kierowcy

  ©Krzysztof Kapica, zdj. ilustracyjne

  Tuż przed północą dyżurny bydgoskiej komendy został powiadomiony przez świadka o pijanym kierowcy daewoo matiz.
  Zgłaszający twierdził, że jadąc drogą krajową nr 5 zauważył wspomniane auto. Kierujący nim mężczyzna nie panował nad pojazdem, wykonywał niebezpieczne manewry na drodze, m. in. jechał od lewej do prawej strony jezdni. W ten sposób przejechał od miejscowości Niwy do stacji benzynowej w Osielsku.
  Tam obserwujący jego poczynania świadek, wraz z drugim kierowcą, który również widział styl jazdy jadącego matizem, zajechali mu drogę. Następnie zabrali mu kluczyki od auta i uniemożliwili w ten sposób dalszą jazdę. Jednocześnie o całej sytuacji powiadomili policję. Matizem podróżowały jeszcze dwie inne osoby dorosłe.

  37-latek miał 1,3 promila alkoholu w organizmie. Ponadto w trakcie sprawdzania jego danych personalnych w policyjnych systemach informatycznych okazało się, że nie ma on uprawnień do prowadzenia pojazdu. Zostały mu wcześniej cofnięte decyzją starosty. Na tym jeszcze nie koniec. 37-latek nie miał również dowodu rejestracyjnego od auta i dokumentu potwierdzającego OC.

  - W związku z powyższym mieszkaniec powiatu bydgoskiego odpowie nie tylko za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości, ale również za jazdę bez wymaganych uprawnień do prowadzenia pojazdu i pomimo wydanej przez starostę decyzji o ich cofnięciu. Teraz jego postępowanie oceni sąd - zaznacza asp. szt. Lidia Kowalska z Zespołu Prasowego KWP w Bydgoszczy.

  zobacz pogodę do 16 listopada:


  Co oznaczają sygnały, gdy policjant kieruje ruchem?:
  15 zdjęć
  Przejdź do galerii

  Galeria dostępna tylko dla abonentów Gazety Pomorskiej

  Przypominamy, że sygnały i polecenia wydawane przez policjantów są najważniejsze i mają pierwszeństwo przed wszystkimi innymi.Zobacz też:

  Policja kieruje ruchem - co oznaczają sygnały?

  Link do głównego zdjęcia

  ©policja

  Czytaj także

   Komentarze

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Wideo