Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

W Toruniu za pomocą drona namierzą osoby zatruwające powietrze

(PK)
Do służby w Straży Miejskiej trafiło urządzenie pomiarowe z dronem i mobilne laboratorium. Będą one wspomagać służby w zwalczaniu trucicieli w Toruniu. Ćwierć miliona zł kosztowało wyposażenie Straży Miejskiej w najnowocześniejsze urządzenia do wykrywania źródła zanieczyszczeń powietrza.W trwającym sezonie grzewczym, od początku września, Straż Miejska zajęła się ok. 100 zgłoszeniami, dotyczącymi spalania odpadów. Tylko w 4 przypadkach municypalni potwierdzili wątpliwości mieszkańców.INFO Z POLSKI 2.11.2017 - przegląd najciekawszych informacji ostatnich dni w kraju
Do służby w Straży Miejskiej trafiło urządzenie pomiarowe z dronem i mobilne laboratorium. Będą one wspomagać służby w zwalczaniu trucicieli w Toruniu. Ćwierć miliona zł kosztowało wyposażenie Straży Miejskiej w najnowocześniejsze urządzenia do wykrywania źródła zanieczyszczeń powietrza.W trwającym sezonie grzewczym, od początku września, Straż Miejska zajęła się ok. 100 zgłoszeniami, dotyczącymi spalania odpadów. Tylko w 4 przypadkach municypalni potwierdzili wątpliwości mieszkańców.INFO Z POLSKI 2.11.2017 - przegląd najciekawszych informacji ostatnich dni w kraju Grzegorz Olkowski
Do służby w Straży Miejskiej trafiło urządzenie pomiarowe z dronem i mobilne laboratorium. Będą one wspomagać służby w zwalczaniu trucicieli w Toruniu.

Prezentacja nowych urządzeń w służbie toruńskiej Straży Miejskiej nie bez powodu nastąpiła na Wrzosach, gdyż to właśnie na terenie tej dzielnicy stężenie toksycznych związków jest obecnie najwyższe w mieście.

Specjalne mobilne laboratorium

Na boisku „dziewiątki” municypalni zaprezentowali możliwości najnowszych nabytków: urządzenia pomiarowego wraz z dronem do jego przenoszenia, samochodu pełniącego funkcję mobilnego laboratorium oraz detektora czadu. Na ich zakup miasto przeznaczyło prawie ćwierć miliona złotych.

>> Najświeższe informacje z regionu, zdjęcia, wideo tylko na www.pomorska.pl <<

Za pośrednictwem dronów municypalni będą namierzać podejrzane nieruchomości, żeby następnie przeprowadzić kontrolę pieców i kotłowni pod kątem palenia odpadów. Dowodem w ewentualnych sprawach będą próbki powietrza pobierane przez operatorów drona.

Prawie sto zgłoszeń w tym sezonie

- Od września, czyli początku sezonu grzewczego otrzymaliśmy około sto zgłoszeń, dotyczących spalania śmieci - mówi komendant Mirosław Bartolewicz. - Z czterech spraw, gdy zostały sporządzone protokoły, trzy zakończyły się mandatem, a jedna trafiła do sądu. Jeżeli spalanie odpadów wynika ze złej sytuacji materialnej, zawiadamiamy Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie.
W pozostałych przypadkach strażnicy nie stwierdzili spalania odpadów, a jedynie wykorzystywanie kiepskiej jakości paliwa: drewna o wysokiej wilgotności, miału, mułu i innych dopuszczalnych materiałów. Mimo podobnych skutków dla środowiska, palenie tego typu surowców na razie nie jest jeszcze karane. Będzie to możliwe dopiero po uchwaleniu w naszym województwie przepisów antysmogowych.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska