W piątek ostatni turniej eliminacyjny

(maz) [email protected]
Trzy drużyny, a wśród nich najlepsza szkolna reprezentacja ubiegłego roku, będą dziś walczyć w ostatnim turnieju eliminacyjnym Białego Misia.

Do walki o bezpośredni awans do półfinałów staną uczniowie SP 31, 64 i 57.

Finaliści dwaj

Dwie pierwsze to ubiegłoroczni finaliści Białego Misia. Obie stanęły na podium; uczniowie ze szkoły nr 31 zajęli 3. miejsce, a sportowcy z Osowej Góry zdobyli mistrzowski tytuł. W tym roku spotkali się już w pierwszym etapie.
Ta z ekip, która dziś zdobędzie najwięcej punktów, przejdzie do trzeciego etapu. W pierwszym półfinale (17 marca) zmierzy się z SP 37 oraz zespołem, który wygra pierwszy baraż.

Szkoła, która dziś zajmie 2. miejsce trafi do pierwszego barażu (10 marca), gdzie zmierzy się z SP 60. Ostatnia drużyna dzisiejszych zawodów, walczyć będzie w barażu nr 2 (13 marca) z SP 32 i SP 62.

Aby dostać się do półfinałów z turniejów dogrywkowych, trzeba w nich zająć pierwsze miejsce.

Przerwa dla Misia

Po dzisiejszych eliminacjach, w rozgrywkach Białego Misia będzie przerwa. Do sal gimnastycznych zawodnicy wrócą po feriach zimowych. Będzie więc czas na odpoczynek i nabranie sił przed najważniejszymi potyczkami. Baraże rozegramy 10 i 13 marca (wtorek i piątek), a półfinały 17 i 20 marca (wtorek i piątek).

Zmianie uległ termin wielkiego finału turnieju. Cztery najlepsze drużyny tego roku będą miały aż dwa tygodnie na przygotowanie się do zawodów. Mistrzowską reprezentację poznamy dopiero 6 kwietnia. Zawody odbędą się hali "Łuczniczka".