Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

W gminach powiatu włocławskiego to już końcowa sprzedaż węgla. Opał można kupić jeszcze taniej

Małgorzata Goździalska
Małgorzata Goździalska
Archiwum GP
W gminach powiatu włocławskiego ruszyła końcowa sprzedaż węgla po preferencyjnych cenach. Gminy pozbywają się zapasów i nawet obniżają ceny.

Możliwość zakupu węgla po preferencyjnych cenach dała znowelizowana ustawa o zakupie preferencyjnym węgla przez gospodarstwa domowe. W gminie Włocławek w końcowej sprzedaży jest ponad 20 ton węgla, a konkretnie asortymentu orzech. Cena sprzedaży - 2 tys. złotych za tonę. Sprzedaż końcowa rozpoczęła się 11 maja i prowadzona będzie do 31 lipca - zarówno dla mieszkańców gminy Włocławek, jak i spoza gminy. Jak informuje Urząd Gminy we Włocławku, osoby zainteresowane zakupem mogą składać wnioski w sekretariacie Urzędu Gminy przy ul. Królewieckiej 7 do 30 czerwca. Wnioski rozpatrywane będą w kolejności wpłynięcia - aż do wyczerpania ilości węgla przeznaczonego do sprzedaży końcowej.

Z kolei Kowal dał możliwości nielimitowanego zakupu orzecha i ekogroszku w cenie 1900 złotych za tonę. Podstawę zakupu stanowić będzie wniosek lub zaświadczenie wydane przez odpowiednio miejscowy MOPS czy GOPS złożone w Urzędzie Miasta w Kowalu przy ul. Piwnej 24, także do 30 czerwca. Tu także wnioski o zakup będą rozpatrywane w kolejności wpłynięcia do wyczerpania ilości węgla przeznaczonego do sprzedaży końcowej. - Przy sprzedaży końcowej nie ma limitów ilościowych dla jednego gospodarstwa domowego - podkreśla burmistrz Eugeniusz Gołembiewski.

Zapasy węgla sprzedawanego po preferencyjnych cenach pozostały także w gminie Choceń. W związku z tym i w tej gminie rozpoczęła się sprzedaż końcowa tego paliwa. Do sprzedania pozostało 9,38 tony miału, 2,31 tony węgla kamiennego i 6,53 tony ekogroszku. - Chcemy się pozbyć tych zapasów i dlatego obniżamy ceny - mówi Roman Nowakowski, wójt gminy Choceń. A to oznacza, że miał będzie teraz kosztować 1000 złotych za tonę, węgiel kamienny i ekogroszek 1600 złotych za tonę.
Dodajmy, że osoby spoza terenu gminy do wniosku o zakup muszą dołączyć zaświadczenie o wypłaceniu na rzecz gospodarstwa domowego dodatku węglowego. Zaświadczenie wystawia wójt, burmistrz albo prezydent miasta, właściwy ze względu na miejsce zamieszkania.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Archeologiczna Wiosna Biskupin (Żnin)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska