Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

W ciechocińskich kranach płynie woda z Torunia. Współpracę podsumowały władze obu miast [zdjęcia]

Krzysztof Górski
Krzysztof Górski
Zakończyła się budowa magistrali wodnej, łączącej Ciechocinek z ujęciem w Czerniewicach.

opis

- Ciechocinek, choć niezbyt duży, to ze względu na uzdrowiskowy charakter jest miastem specyficznym – mówi Leszek Dzierżewicz, burmistrz Ciechocinka. – Dlatego zapewnienie prawidłowego funkcjonowania dostaw wszystkich mediów jest dla nas zadaniem absolutnie priorytetowym.

Miasto liczy 10 tys. mieszkańców, ale też ponad 130 tys. kuracjuszy rocznie, oraz pół miliona turystów. W Ciechocinku znajduje się 26 obiektów sanatoryjnych zużywających największą ilość wody, która w miejscowości uzdrowiskowej musi być jak najlepszej jakości. – Przed czterema laty współpraca z dotychczasowym dostawcą zaczęła budzić nasze wątpliwości – dodaje Leszek Dzierżewicz. – W okresach gdy zużycie wody gwałtownie rosło zaczęło jej brakować. Dlatego w 2014 roku rozpoczęliśmy rozmowy z partnerem, który daje nam poczucie bezpieczeństwa.

Porozumienie w sprawie dostarczania wody zostało podpisane w październiku 2016 roku. W konsekwencji Toruńskie Wodociągi w pół roku wybudowały 12-kilometrową magistrale łączącą Czerniewice z Wołuszewem, a także cztery zbiorniki rezerwowe o łącznej pojemności 1600 metrów sześciennych zapewniające rezerwy wody i ciągłość dostaw. – Kiedy mamy do czynienia z tak prestiżowym klientem jak Ciechocinek to sprawa staje się dla nas priorytetowa – opisuje Włądysław Majewski, prezes Toruńskich Wodociągów. – Gwarantujemy, że nie ma innego wyjścia niż to, że będziecie zadowoleni z naszych usług.

Współpracę podsumował również prezydent Torunia. – Jesteśmy po to, by być dobrymi sąsiadami dla innych – przyznaje Michał Zaleski. – Nasze miasto posiada wystarczającą ilość wody aby bezpiecznie dostarczać ją do Ciechocinka.

Toruńskie Wodociągi dostarczają wodę także do Inowrocławia, Lubicza, Złejwsi Wielkiej, Wielkiej Nieszawki i Obrowa.

Całe przedsięwzięcie kosztowało 7,5 mln złotych. Jego realizacja była możliwa dzięki pożyczce z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska. Umowa, która została podpisana na 10 lat ma zapewnić połowę rocznego zapotrzebowania miasta. Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Ciechocinku jeszcze w styczniu tego roku zakończyło zaś budowę ponad 2-kilometrowej sieci z Wołuszewa do wieży ciśnień na ul. Nieszawskiej za ponad 900 tys. złotych.

Przesądy ślubne można wybierać w nieskończoność. Czy w nie wierzycie, czy nie, wybraliśmy dla Was te najpopularniejsze i najbardziej nietypowe. Zobaczcie, o czym trzeba pamiętać w dniu ślubu, by życie małżeńskie było udane, a czego nie należy robić pod żadnym pozorem, żeby nie ściągnąć na siebie pecha i nieszczęścia.Przesądy ślubne opisaliśmy na następnych stronach. Aby je poznać, kliknij strzałkę w prawo lub przesuń zdjęcie gestem.Będzie podwyżka 500+ ? 1000 plus - możliwa waloryzacja programu 500 plus.

Przesądy ślubne. O czym trzeba pamiętać, a czego nie robić p...

Zobacz wideo: Wszystkie ceny w górę - susza niszczy plony | wzrost cen żywności

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska