Znakomicie w szóstej rundzie spotkań trzeciej ligi spisali się piłkarze z Janikowa i Pakości.

UNIA JANIKOWO - NORDENIA DOPIEWO 2:1 (1:1)

Bramki: Klimek (23), Bachanek (85) - Kurminowski (8).
UNIA: Piesik - Brzykcy, Dworacki, Rogalski, Sirko - Nowacki, Dereżyński - Kaniewski
(76. Bachanek), Lisiecki (87. Wawrzyniak), Jagielski (60. Wieczorek) - Klimek.

Unici źle rozpoczęli mecz z beniaminkiem rozgrywek. W 8. minucie przegrywali już 0:1. Po akcji Mikołaja Laska, piłkę do siatki skierował Piotr Kurminowski. Po kwadransie był już remis. Adam Lisiecki dośrodkował futbolówkę w pole karne. W zamieszaniu podbramkowym dopadł do niej Paweł Klimek i z bliskiej odległości doprowadził do wyrównania.

Po przerwie obydwa zespoły mogły zdobyć kolejne gole, ale Łukasz Rewers z drużyny gości i Lisiecki strzelali niecelnie. Losy potyczki rozstrzygnęły się w 85. min. Pięknym uderzeniem z ponad 20 metrów popisał się Piotr Bachanek. Podopieczni Tomasza Mazurkiewicza, dzięki kolejnej wygranej, awansowali na piąte miejsce w tabeli.

POLONIA LESZNO - NOTECIANKA PAKOŚĆ 2:2 (1:1)

Bramki: Zboralski (19), Glapiak (60) - Słupski 2 (28. karny, 62).
NOTECIANKA: Ciesielski - Gac, Delekta, Jastrzembski, Słupski - E. Woźniak
(72. Goczkowski), Nadolski, Jastrzębski, Kala (85. G. Woźniak) - R. Babiarz (75. Szot), Nowicki (87. Fortuna).

Złą passę (trzy porażki z rzędu) przełamali zawodnicy z Pakości. Gracze kierowani przez Michała Nadolskiego nie przestraszyli się lidera. Częściej byli przy piłce. Stwarzali też więcej sytuacji podbramkowych.

Prowadzenie dla Polonii zdobył Szymon Zboralski, ale Dariusz Słupski szybko wyrównał z rzutu karnego. Po zmianie stron sytuacja się powtórzyła. Najpierw Marcina Ciesielskiego pokonał Łukasz Glapiak, a Słupski odpowiedział precyzyjnym strzałem z dystansu.

Nerwowo było w doliczonym czasie gry. Arbiter podyktował jedenastkę, mimo że piłka trafiła w plecy, a nie w rękę zawodnika Notecianki. Ciesielski obronił jednak rzut karny. Pakościanie zdobyli punkt, ale stracili Arkadiusza Nowickiego (czerwona kartka w dramatycznej końcówce meczu).