Tylko kadetki Pałacu zagrają w półfinale mistrzostw Polski

Kadetki Pałacu bez problemu awansowały do półfinału mistrzostw Polski
Kadetki Pałacu bez problemu awansowały do półfinału mistrzostw Polski Sławomir Wojciechowski
W weekend rozgrywane były turnieje ćwierćfinału mistrzostw Polski kadetek. Z trzech przedstawicieli Kujawsko-Pomorskiego awans do kolejnego etapu uzyskał tylko Pałac Bydgoszcz.

Pałacanki jako jedyne grały we własnej hali. Okazały się mało gościnne, bo już po dwóch dniach miały awans do półfinału w kieszeni. W sumie w całym turnieju nie oddały rywalkom nawet jednego seta. Podopieczne Jacka Janowskiego pokonały kolejno po 3:0 MUKS-Abis Łódź, NTSK Nysa i Truso Elbląg. Najlepszą zawodniczką wśród gospodyń wybrano Kasię Pyzdrowską. Z 2. miejsca awans uzyskały kadetki z Łodzi.

Wyniki: Pałac Bydgoszcz - MUKS-ABIS Łódź 3:0 (25, 13, 23), NTSK Nysa - Truso Elbląg 2:3 (21, 34, -22, -21, -8), Truso - MUKS ABIS 2:3 (21, -17, 22, -22, -8), Pałac - NTSK 3:0 (15,12, 17), NTSK - MUKS ABIS 2:3 (-18, 21, -18, 19, -7), Truso - Pałac 0:3 (-10, -10, -16)
1. Pałac Bydgoszcz 3 6 9:0
2. MUKS ABIS Łódź 3 5 6:7
3. Truso Elbląg 3 4 5:8
4. NTSK Nysa 3 3 4:9

Sokół trzeci we Wrocławiu

Sokół Mogilno grał w turnieju we Wrocławiu. Podopieczne Macieja Adamskiego już po dwóch dniach straciły szanse na awans. Zdecydowały o tym porażki po 0:3 z Gwardią Wrocław i PTPS Piła. Na osłodę mogilnianki pokonały w niedzielę UKS MOSiR Jasło 3:0 i zajęły 3. miejsce. Awans do półfinału uzyskały zespoły z Wrocławia i Piły.

Wyniki: Gwardia Wrocław - UKS MOSiR Jasło 3:0 (17, 20, 12), Sokół Mogilno - PTPS Piła 0:3(-15, -22, -19), UKS MOSiR Jasło - PTPS Piła 0:3 (-23, -19, -17), Gwardia - Sokół 3:0 (20, 17, 11), Sokół - UKS MOSiR Jasło 3:0 (15,17,19), Gwardia - PTPS Piła 3:1 (18, -16, 18, 22)
1. Gwardia Wrocław 3 6 9:1
2. PTPS Piła 3 5 7:3
3. Sokół Mogilno 3 4 3:6
4. UKS MOSiR Jasło 3 3 0:9

Joker ostatni w Łodzi

Do półfinału nie awansował wicemistrz Kujawsko-Pomorskiego. Joker Świecie zajął ostatnie miejsce w ćwierćfinale w Łodzi. Podopiecznym Marka Nadolnego udało się ugrać tylko jednego seta w ostatnim meczu z Szóstką Biłgoraj, przegranym 1:3. Dorobek świecianek mógł być lepszy. W secie nr 3 inauguracyjnego meczu z gospodyniami prowadziły 23:17, by przegrać 24:26. A całe spotkanie 0:3. W sobotę jokerki bez walki uległy Pogoni Proszowice 0:3. W Łodzi widoczny był brak kontuzjowanej Patrycji Wydmuch, jednej z najlepiej punktujących w zespole zawodniczek. Nie miał jej kto zastąpić w ataku.

Wyniki: Dziewiątka Łódź - Joker Świecie 3:0 (14, 18, 24), Szóstka Biłgoraj - Pogoń Proszowice 1:3 (-18, -20, 21, -22), Joker - Pogoń 0:3 (-14, -14, -15), Dziewiątka - Szóstka 3:1 (-19, 20, 16, 18), Szóstka - Joker 3:1 (18, 20, -22, 11), Dziewiątka - Pogoń 3:1 (16, 22, -21, 18)
1. Dziewiątka Łódź 3 6 9:2
2. Pogoń Proszowice 3 5 7:4
3. Szóstka Biłgoraj 3 4 5:7
4. Joker Świecie 3 3 1:9