Trzy bardzo udane zawody młodych brodnickich lekkoatletów

(ever)
Zenon Rosiński - Rywalizacja pomiędzy młodziczkami Weronika płachta i Agata Gorną (czerwone kostiumy) przynosi pozytywne rezultaty. Stale poprawiają rekordy życiowe. fot. (archiwum)
Po udanych startach w bydgoskich mityngach brodniczanie odnieśli kolejne sukcesy. Tym razem w Grudziądzu najwyższym stopniu podium stanęło trzech biegaczy. Srebrne medale zdobyło czworo, a brązowy dwoje lekkoatletów.

- Wiosna w tym roku jest bardzo udana dla moich podopiecznych - mówi Zenon Rosiński, trener zawodników Miejskiego Uczniowskiego Klubu Lekkoatletycznego Brodnica. - W ostatnich zawodach w Grudziądzu wspaniale spisał się Mateusz Zagórski w biegu na 400 m. Po samotnym finiszu uzyskał najlepszy w kraju wynik (47:51), także w kategorii seniorów.

Początek sezonu na zawodach w Bydgoszczy pokazał, że brodniccy lekkoatleci są w wybornej formie. Aż sześciokrotnie stawali na najwyższym stopniu podium.

Mateusz Zagórski w biegu na 300 m okazał się najlepszym, także wśród seniorów, uzyskując czas 33:59. Zwyciężył także w biegu na 600 m Mariusz Zawadzki (1:22:19) oraz młodziczka Agata Górna w biegu na 1000 m (3:08:92). Świetnie spisała się juniorka młodsza Beata Pszuk w biegu na 600 m zwyciężając z czasem 1:41:21 oraz młodziczka Anna Bylewska wygrywając z wynikiem 13:24 sprinterski bieg na 100m.

Kolejny start brodnickich lekkoatletów pokazał, że dobre wyniku uzyskane na inauguracje sezonu nie były przypadkowe.

- Bieg na dystansie 200 m wygrał młodzieżowiec Mateusz Zagórski, młodziczka Ania Bylewska z świetnym wynikiem 26:95 oraz na 800m Plachta - cieszył się Zenon Rosiński. - Pozostali moi lekkoatleci także wypadli bardzo dobrze. Ich postępy bardzo mnie cieszą.

W zawodach kwalifikacyjnych do mistrzostw Polski w Grudziądzu lekkoatleci z czterech województw walczyli o minima uprawniające do starty w mistrzostwach. rewelacyjnie zaprezentował się Mateusz Zagórski, który pobił rekord klubu na 400 metrów osiągając wynik 47:51. Brodnicki młodzieżowiec zdeklasował rywali i osiągnął najlepszy wynik w historii brodnickiego klubu. Zwyciężył także na 800 m Mariusz Zawadzki i junior młodszy Jakub Kamiński (400 m).

Na drugim miejscu uplasowało się czworo brodnickich lekkoatletów. Anna Bylewska (300 m - 43:05), junior Daniel Leśniewski (1500m - 4:07:99), Marcin Kowalski (800 m - 1:55:81).

Młodzieżowiec Łukasz Kowalski zakończył bieg na 400 m na trzeciej pozycji w czasie poniżej 50 sekund - 49:76, trzeci był także junior Kamil Olszewski w biegu na 800 m. To samo miejsce zajęła Weronika Płachta na 600 m wyprzedzając swoją klubową koleżankę Agatę Górną.