TKH przegrywa w Tychach

Już po raz czwarty z rzędu hokeiści TKH ThyssenKrupp Energostal zjeżdżali z lodu bez zwycięstwa. Wczoraj zostali pokonani 4:0 przez mistrza Polski z Tychów.

GKS - TKH 4:0 (2:0, 1:0, 1:0)

Bramki: Śmiełowski (1), Ślusarczyk (15), Parzyszek 2 (39, 58). Wawrzkiewicz - R. Fraszko, Dąbkowski, Bomastek, Chromow, Bucharan - Syczew, Kłys, Proszkiewicz, Chrzanowski, Dołęga - Koseda, Sokół, Furo, Dzięgiel, Marmurowicz - Korczak, Piotrowski, Radwański, Suchomski, Milan.

Po porażce w piątkowym meczu z Cracovią torunianie musieli ten mecz wygrać. W ubiegłym tygodniu zarząd klubu nałożył na nich bowiem ultimatum. Albo 9 punktów w czterech najbliższych meczach, albo kary finansowe. Limit jednej porażki wyczerpali torunianie już w piątek.

W Tychach TKH walczyło więc o dodatkowe pieniądze, ale nie było tego widać na lodzie. Już pierwszy strzał gospodarzy w wykonaniu Krzysztofa Śmiełowskiego przyniósł im prowadzenie. Potem torunianie dwukrotnie grali w przewadze (na ławce kar siedzieli Artur Ślusarczyk i Jarosław Kuc), ale mimo kilku okazji nie zdołali pokonać Michała Elżbieciaka.

Na dodatek ponownie zaczęli popełniać błędy w obronie. W 15. minucie skończyło się to stratą drugiej bramki i to w momencie, gdy TKH grało z przewagą jednego gracza. W środkowej tercji krążek przechwycił Ślusarczyk i pokonał Tomasza Wawrzkiewicza.

Druga tercja było w wykonaniu naszego zespołu znacznie lepsza, przynajmnie jeśli chodzi o poziom gry. Sytuacji sam na sam nie wykorzystali Jacek Dzięgiel i Przemysław Bomastek. Za to tyszanie tuż przed przerwą wykorzystali swoją szanse. Po świetnej akcji i podaniu zza bramki krążek do siatki skierował Adrian Parzyszek. W tym momencie już tylko cud mógł uratować torunian.

W trzeciej tercji cudu jednak nie było. Hokeiści TKH grali ambitnie, starali się atakować, ale brakowało im cały czas skuteczności. Na dwie minuty przed końcem meczu na ławkę kar powędrował Jacek Dzięgiel i zaraz po wznowieniu Parzyszek zdobył swojego drugiego gola w tym meczu.

W innych meczach: Unia Oświęcim - Podhale Nowy Targ 2:3, Naprzód Janów - KTH Krynica 3:4, Cracovia - Zagłębie Sosnowiec 6:3, KH Sanok - Stoczniowiec Gdańsk 1:7.

1. GKS Tychy            6   16   35:13
2. Podhale N. Targ 6 11 27:19
3. Stoczniowiec Gd. 6 10 27:14
4. Cracovia 6 9 24:24
5. Zagłębie Sosnowiec 6 9 19:22
6. Naprzód Janów 6 9 18:26
7. TKH Toruń 6 7 18:18
8. KTH Krynica 6 7 14:23