TKH - GKS 4:3 po dogr. (1:0, 1:3, 1:0, 1:0)

(md)
Tak padła druga bramka dla TKH. MIlan Fuiro przechytrzył obrońców GKS-u i Arkadiusza Sobeckiego Fot. LECH KAMIŃSKI
To było pyrrusowe zwycięstwo. TKH Toruń dopiero w dogrywce pokonał mistrzów Polski i traci już do Podhala Nowy Targ 6 pkt.

Torunianie po raz pierwszy w tym sezonie pokonali mistrzów Polski. Szkoda, że dopiero po dogrywce. Mecz zaczął się od szybkiej gry gospodarzy, którzy od 13. min prowadzili po strzale Michala Mravca. Gdy na początku 2. tercji z ostrego kąta trafił na 2:0 Milan Furo, wydawało się, że TKH skasuje trzy punkty. Potem jednak przez 10 minut goście zdobyli 3 bramki, bezlitośnie wykorzystując błędy obrony rywali. Po stracie trzeciej bramki Tomasza Wawrzkiewicza (narzekającego na ból w pachwinie) zmienił Łukasz Kiedewicz.

W 3. tercji "Stalowe Pierniki" zdołały wyrównać po kapitalnym strzale Daniela Laszkiewicza. Później miejscowi mieli jeszcze wiele okazji do zdobycia decydującego gola, ale Sobecki bronił szczęśliwie. Skapitulował dopiero w dogrywce, po uderzeniu Łukasza Sokoła.

Bramki: Mravec (13), Furo (24), Laszkiewicz (47), Sokół (64) oraz Śmiełowski (31), Bagiński (35), Gawlina (40).
TKH : Wawrzkiewicz (40. Ł. Kiedewicz) - Sokół, Koseda, Dołęga, Proszkiewicz, Bomastek - Fraszko, Dąbkowski, Romanovskis, Mravec, Furo - Piotrowski, Korczak, S. Kiedewicz, Suchomski, Laszkiewicz - Myszka, Dzięgiel, Marmurowicz.
Sędziował: Przemysław Kępa (Nowy Targ), widzów: 2500.

- Cieszymy się z wygranej i martwimy ze straty kolejnego punktu do Podhala - mówi Milan Furo. - Szkoda zmarnowanej szansy, ale w drugiej tercji przez 10 minut daliśmy sobie wbić trzy bramki. Cóż, trzeba dalej walczyć o finały play off. Jeszcze nie wszytko stracone.

W innych meczach: Stoczniowiec - Zagłębie 6:5 po dogr., Cracovia - Unia 0:1, Podhale - KH 10:4.

1. Cracovia         38   84   162-89
2. Unia Dwory 38 73 126-84
3. Podhale 38 66 169-107
4. GKS Tychy 38 66 126-89
5. TKH Toruń 38 60 113-89
6. Stoczniowiec 38 44 112-133
7. Zagłębie 38 31 111-182
8. KH Sanok 38 16 75-221