Tauron Liga: Joker Świecie - ŁKS Commercecon Łódź. Tylko jeden udany set

Dariusz Knopik
Joker Świecie przegrał piętnasty mecz w sezonie
Joker Świecie przegrał piętnasty mecz w sezonie Wiktor Gumiński
W 18. kolejce Tauron Ligi siatkarek Joker Świecie przegrał z ŁKS Commercecon Łódź 1:3. Podopieczne Piotra Mateli ciągle zajmują ostatnie miejsce w tabeli.

JOKER ŚWIECIE - ŁKS ŁÓDŹ 1:3
Sety: 25:21, 22:25, 11:25, 16:25
JOKER: Zaborowska 1, Raczkowska 18, Gawlak 9, Sikorska 16, Twardowska 9, Brzoska 3, Nowak (libero), Jagła (libero) oraz Skrzypkowska 2, Michalewicz, Wystel, Senica.
ŁKS: Jukoski 1, Pacak 2, Ratzke 6, Jones-Perry 14, Alagierska 11, Sobiczewska 1, Maj-Erwardt (libero) oraz Diouf 19, Grajber 9, Witkowska 8, Gajer 1.

W pierwszym secie trwała wyrównana walka. Przez większość prowadziły świecianki, które zanotowały świetną końcówkę. Były skuteczne w każdym elemencie gry i rozstrzygnęły go na swoją korzyść.

W drugiej partii musiały cały czas gonić wynik. W połowie wygrywały jedną akcję i przegrywały dwie, a straty urosły do pięciu punktów (14:19). Jednak wtedy zaczęły pogoń. Zmniejszyły straty do dwóch oczek (18:20), ale w końcówce nie były już tak skuteczne i przegrały.

Tylko początek trzeciej odsłony był udany. Od stanu 4:5 zawodniczkom ze Świecie nie wychodziło nic. Nie dziwi, że po chwili przegrywały 8:15. Potem nie było nic lepiej i po chwili przegrywały w setach 1:2.

Czwarty set był równie słaby w wykonaniu świecianek. Przegrywały od początku i w ogóle nie nawiązały walki z rywalkami.

Po tej porażce zespół ze Świecia ciągle zajmuje ostatnie miejsce w tabeli. Do bezpiecznej lokaty, którą zajmują Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz tracą trzy punkty.

W następnym meczu Joker zagra na wyjeździe z bydgoszczankami. Spotkanie zaplanowano na przyszły poniedziałek 21 lutego.