Szczypiorniści Alfy 99 Strzelno pożegnali się z drugą ligą

(DM)
W Żukowie osłabiony zespół ze Strzelna doznał bardzo wysokiej porażki.
W Żukowie osłabiony zespół ze Strzelna doznał bardzo wysokiej porażki. Nasze Miasto Kartuzy
Szczypiorniści Alfy 99 Strzelno pożegnali się z drugą ligą. W dwóch ostatnich spotkaniach pokonali Wybrzeże II i przegrali w Żukowie.

ALFA - WYBRZEŻE II 36:32 (17:12)

ALFA 99: M. Wiśniewski - Kożanowski 16, Wajdel 7, Niemczewski 5, T. Wiśniewski 4, D. Wiśniewski 1, Szymkowiak 1, Mański 1, Liberski 1, G. Zagórski, Walkiewicz, Trawczyński.
WYBRZEŻE II: Zanto - Kot 14, Tobolski 6, Niedziółka 5, Wysocki 3, Skrzyniarz 1, Sumiński 1, Malinowski 1, Reseman 1, Wierzbicki, Karpiński.

Strzelnianie po 21 porażkach z rzędu (wcześniej triumfowali w inauguracyjnym meczu w Kęsowie) zdołali wygrać z rezerwami Wybrzeża Gdańsk. Kluczem do zwycięstwa była dobra postawa w obronie w pierwszej połowie (stracili zaledwie 12 goli).
Znakomicie zaprezentował się Mateusz Kożanowski, który zdobył aż 16 bramek. Wygrał pojedynek strzelecki z utalentowanym Jakubem Kotem z Wybrzeża (14 trafień).

Kożanowskiego w ataku wspierali Bartosz Wajdel (7 goli) i Dominik Niemczewski (5).

GKS ŻUKOWO - ALFA 45:18 (21:11)

GKS ŻUKOWO: Kaczmarek, Muńko, Szymura - Dzierżawski 6, Jurkiewicz 6, Marciniak 5, Babieracki 4, Wieczorkowski 4, Korbus 4, Wiczkowski 4, Węsiora 3, Neumann 3, Młynarek 3, Burczyński 3.
ALFA 99: M. Wiśniewski, M. Zagórski - Kożanowski 5, Niemczewski 4, Trawczyński 4, Wajdel 3, Paradowski 2, T. Wiśniewski 0.

Do Żukowa strzelnianie pojechali tylko w ośmiu. W pierwszej połowie jeszcze podjęli walkę (11:21). Po przerwie przewaga wicelidera zmagań była miażdżąca. Zawodnicy z Żukowa mieli bowiem jeszcze szansą na zajęcie pierwszej pozycji.

Pozostałe mecze: Sambor Tczew - LKS Kęsowo 41:24, SMS ZPRP II Gdańsk - Szczypiorniak Olsztyn 29:31, AZS UKW Bydgoszcz - GKS Żukowo 22:22, MKS Grudziądz - Cartusia Kartuzy 24:22, Energetyk Gryfino - Gwardia Koszalin 26:29, LKS Kęsowo - AZS UKW 18:24, Gwardia - Sambor 26:24, Cartusia - SMS ZPRP II 22:22, Szczypiorniak - Tytani Wejherowo 32:24, Wybrzeże II - MKS Grudziądz 22:27.