Świetny weekend. Nesta Mires Toruń pokonała liderów grupy z Oświęcimia i Katowic

Władymir Michajłow strzelił trzy gole w meczach z Unią Oświęcim i Tauron GKS Katowice brak
Nesta Mires pokonała w ten weekend dwie najlepsze drużyny w swojej grupie PHL i ma już bezpieczną przewagę nad Automatyką Gdańsk.

Tauron GKS Katowice - Nesta Mires 3:4 (1:0, 2:1, 0:2, d.0:0, k.1:2)
Bramki: 1:0 Peca - Strzyżowski, Barlock (16), 2:0 Nahuńko - Strzyżowski, Ozols (24), 2:1 Naparło - Jaworski, Żyliński (25), 3:1 Peca - Strzyżowski, Lorek (35), 3:2 Kalinowski - Michaiłow (43), 3:3 Michaiłow - Dołęga, Trachanow (50), karne: Strzyżowski - Kukuszkin, Fraszko.
NESTA MIRES: Studziński - Żyliński, Jaworski; Fraszko, Kukuszkin, Minge - Trachanow, Skólmowski; Kalinowski, Michajłow, Dołęga - Kowrach, Podsiadło; Wiśniewski, Ćwikła, Mogiła - Heyka; Naparło, Winiarski, Husak.

W niedzielę gospodarze nacierali od początku, ale przez kilkanaście minut zatrzymywał ich Mateusz Studziński. Młody bramkarz skapitulował w 16. minucie, ale był w trudnej sytuacji - na ławce kar siedział wtedy Bartosz Skólmowski. Pokonał go Dorian Peca.

Kanadyjczyk dał znać o sobie znowu w 35. minucie, po jego drugim trafieniu faworyzowany Tauron GKS prowadził 3:1. Wcześniej dwa gole dla obu drużyn na początku 2. tercji padły w odstępie niespełna minuty.

Goście nie zamierzali się łatwo poddawać. Na początku ostatniej tercji błysnął duet Michał Kalinowski - Władymir Michajłow. Białorusin najpierw pięknie asystował niemal przez całe lodowisko przy golu Kalinowskiego, a w 50. minucie już osobiście pokonał bramkarza GKS Władysława Grajewskiego.

Michajłow jest ostatnio w świetnej formie. Pierwszą część sezonu miał przeciętną, trener Leszek Minge narzekał na jego skuteczność. W piątek to jego dwa gole przesądził o cennym zwycięstwie z Unią Oświęcim na Tor-Torze (3:1). W sumie na koncie ma 10 goli i 21 asyst, szczególnie dobrze czuje się w towarzystwie Michała Kalinowskiego, który zresztą asystował przy jego trafieniach w piątek.

Zwycięzcę w Katowicach wyłoniły rzuty. Decydujące trafienia zaliczyli Siergiej Kukuszkin i Bartosz Fraszko.

Inne wyniki grupy słabszej: piątek: SMS Sosnowiec - Automatyka Gdańsk 0:11; niedziela: Unia - Automatyka 3:2.

7. Unia Oświęcim 31 59 109:79
8. Tauron GKS Katowice 31 49 91:84
9. Nesta Mires Toruń 32 34 120:143
10. Automatyka Gdańsk 31 27 100:120
11. SMS Sosnowiec 31 1 43:243