Trądzik niemowlęcy

  Trądzik niemowlęcy

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Trądzik to przypadłość nie tylko nastolatków. Na różne rodzaje tego schorzenia cierpią zarów- no niemowlęta, jak i osoby dorosłe. We wszystkich przypadkach konsultacja dermatologiczna jest konieczna!

  Trądzik niemowlęcy

  Występuje na skórze głowy, pleców; klatki piersiowej i szyi. Objawia się grudkowatymi wykwitami oraz ropnymi cystami. Powstaje, gdy matka używa do pielęgnacji niemowlaka zbyt obficie preparatów natłuszczających opartych na wazelinie, parafinie i stearynie. Uniemożliwiają one prawidłowe funkcjonowanie skóry. Nie przepuszczają powietrza i wydzielin zatykając pory. Najlepsze są środki sporządzone na bazie naturalnych tłuszczów (roślinnych i zwierzęcych). Kosmetyki dla niemowląt nie powinny zawierać glikoli, silikonów i parafin.

  Trądzik dziecięcy

  Występuje od 12 do 15 roku życia. Polega na zaleganiu mas rogowych i łojowych w gruczołach oraz porach skórnych, co powoduje podrażnienie tkanki skórnej i stan zapalny. Efektem całego procesu jest pojawienie się białych i czarnych wągrów, grudek, krostek i guzków zapalnych. Trądzik ten może utrzymać się aż do osiągnięcia dojrzałości płciowej. Jednakże źle leczony może również przejść w inne typy trądziku, znacznie poważniejsze i trudniejsze do leczenia.

  Trądzik młodzieżowy

  Występuje od 16 do 20 roku życia. Nie ogranicza się tylko do skóry twarzy, ale obejmuje też skórę pleców, szyi, klatki piersiowej i pośladków.
  Grudki i krostki są duże i często grupują się. Trądzik młodzieżowy często przechodzi w inną postać choroby - trądzik ropowiczy.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Pomorska.pl poleca

  Jesteś kibicem Zawiszy Bydgoszcz? Rozwiąż quiz!

  Jesteś kibicem Zawiszy Bydgoszcz? Rozwiąż quiz!

  Test MultiSelect. Dostałabyś się do policji?

  Test MultiSelect. Dostałabyś się do policji?

  Konkurs. Do wygrania gadżety do biegania

  Konkurs. Do wygrania gadżety do biegania

  Rzetelnie, prawdziwie, mobilnie. Poznaj plus.pomorska.pl!

  Rzetelnie, prawdziwie, mobilnie. Poznaj plus.pomorska.pl!