Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Skóra jest mocną, elastyczną powłoką ciała. Jej główne funkcje to: odbieranie wrażeń dotykowych, regulowanie ciepłoty ciała, wymiana gazowa, ochrona tkanek i organów wewnętrznych, wydzielanie różnych substancji.
  Skóra nieustannie wydziela pot i łój, które tworzą na jej powierzchni mieszaninę ochronną - tłuszczopot. Enzymy bakteryjne rozkładają składniki łoju i potu na proste substancje, w tym aromatyczne. Produkty powstałe podczas rozkładu tłuszczopotu oraz zanieczyszczenia osiadające na skórze wywołują stan zapalny, który objawia się swędzeniem i zaczerwienieniem. Odruch drapania się oraz inne urazy mechaniczne - powodują przenikanie bakterii i wirusów w głąb skóry. Efektem tego są choroby skórne. Dlatego też, niezbędne jest codzienne, dokładne mycie skóry.

  W przypadku skóry trądzikowej to nie wystarcza. Ogromny wpływ na przebieg leczenia trądziku ma stan czystości dłoni, paznokci i włosów. Pod paznokciami gromadzi się brud z bakteriami wywołującymi ropne pryszcze, dlatego też niezbędne jest utrzymywanie ich w czystości. Włosy należy myć codziennie, zwłaszcza przy trądziku ulokowanym na szyi, karku, czole i skroniach.

  Bakterie, które towarzyszą trądzikowi przenoszone są też poprzez ubrania, pościel, ręczniki i bieliznę osobistą.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Pomorska.pl poleca

  Jesteś kibicem Zawiszy Bydgoszcz? Rozwiąż quiz!

  Jesteś kibicem Zawiszy Bydgoszcz? Rozwiąż quiz!

  Test MultiSelect. Dostałabyś się do policji?

  Test MultiSelect. Dostałabyś się do policji?

  Konkurs. Do wygrania gadżety do biegania

  Konkurs. Do wygrania gadżety do biegania

  Rzetelnie, prawdziwie, mobilnie. Poznaj plus.pomorska.pl!

  Rzetelnie, prawdziwie, mobilnie. Poznaj plus.pomorska.pl!