Strzelanina w Bydgoszczy. Artego gromi MKK Siedlce w ćwierćfinale TBLK [zdjęcia]

Bydgoszczanki ciężko pracowały w defensywie. Julie McBrid zatrzymuje Eurekę Brooks. Tomasz Czachorowski
Bydgoszczanki są pierwszą drużyną, która w play off złamała granicę 100 punktów. Do półfinału potrzeba jeszcze jednej wygranej.

Artego Bydgoszcz - MKK Siedlce

Artego Bydgoszcz - MKK Siedlce 100:62 (31:8, 21:20, 24:15, 24:19)

ARTEGO: Morris 22 (4), Carter 11, 9 zb., McBride 10 (2), 8 as., Mowlik 8 (2), Koc 8 oraz Gatling 16, 7 zb., Krężel 14 (4), Kuin 8, Szybała 3 (1), Bekasiewicz 0, Faleńczyk 0.
MKK: Brooks 17 (3), Jujka 15, 10 zb., Zarycka 7 (1), Bibrzycka 2, Koperwas 5 (1) oraz Mukosiej 9 (1), Demirović 7, Salska 0, Ristić 0, Prochenka 0.

Bydgoszczanki były niemal bezbłędne w ataku. W 4. minucie prowadziły 16:2 i trener MKK Teodor Mołłow po raz pierwszy poprosił o przerwę. To nic nie pomogło. Już w 7. minucie przewaga Artego sięgnęła 20 punktów (24:4) i zapachniało strzeleckim rekordem sezonu w TBLK. W 1. kwarcie gospodynie miały z gry ponad 70 procent skuteczności, w rzutach za 2 pomyliły się tylko dwa razy.
Równie dobrze działała także defensywa. W 1. kwarcie koszykarki z Siedlec miały tylko 23 proc. skuteczności z gry, do kosza trafiły ledwie trzy razy. Zupełnie wyłączona z gry była liderka gości Ganna Zarycka, która dopiero w 11. minucie zdobyła pierwsze punkty.

Przewaga rosła bez przerwy: w 3. kwarcie było już 30 punktów różnicy, w 4. nawet 40 (88:48). Setny punkt zdobyła rzutem z dystansu na 35 sek. przed końcem Karina Szybała.