W jogurtach marki Fru Vita, dostępnych w sklepach sieci Biedronka w całym kraju, mogło znaleźć się „ciało obce”. Mowa – prawdopodobnie – o fragmentach maszyny w której produkowany jest jogurt.

- Spółdzielnia Mleczarska Polmlek-Maćkowy informuje o wycofaniu partii produktu z rynku ze względu na ryzyko wystąpienia wady - głosi komunikat znaleziony w jednej z Biedronek. 

Sklep oraz Polmlek proszą o zwrot popularnych jogurtów Fru Vita duo z kulkami czekoladowymi 115 gram oraz Fru Vita duo z płatkami czekoladowymi 115 gram. Pierwsze mają termin ważności 25 lub 26 marca 2016, drugi tylko 26 marca 2016 roku.

Czytaj także: http://www.strefabiznesu.pomorska.pl/artykul/pracownicy-biedronki-dostana-od-1-kwietnia-podwyzki-poczatkujacy-beda-zarabiac-2250-zl-pozostali

Polmlek tłumaczy, że istnieje ryzyko "znalezienia ciała obcego w pojedynczych opakowaniach".

Co to dokładnie jest? -  Nie mogę powiedzieć, ale jest to na tyle duży element, że bez trudu można go zobaczyć w jogurcie. Jest to część maszyny, w której odbywa się produkcja tego produktu. Na wszelki wypadek postanowiliśmy zorganizować akcję zwrotów tych dwóch partii jogurtu - mówi WP Joanna Kulesza zfirmy Polmlek.
 

Wzrost kwoty wolnej od podatku będzie rozłożony w czasie