Nie złożyłeś jeszcze formularza PIT 2017 i zastanawiasz się do kiedy można złożyć PITa? Mamy dobrą wiadomość dla tych, którzy jeszcze nie złożyli PITa: w tym orku termin składania PITów jest dłuższy!

PIT 2017 - do kiedy złożyć

Termin rozliczenia PIT 2017 w tym roku przesunięty jest z 30 kwietnia na 2 maja, gdyż ostatni dzień kwietnia w 2017 roku przypada w niedzielę, a 1 maja jest świętem. W takim przypadku ustawodawcy przewidzieli przesunięcie terminu rozliczenia na pierwszy dzień roboczy po 30 kwietnia. PITy 2017 można więc składać do 2 maja.

PIT 2017 do kiedy przez internet

Uwaga! Ten sam termin, to jest 2 maja 2017, obowiązuje osoby składające zeznania podatkowe przez internet.

- Podatnicy coraz bardziej doceniają zalety tej formy rozliczeń - zauważa Bartosz Stróżyński, rzecznik Izby Administracji Skarbowej w Bydgoszczy. - Jest szybka, prosta, bezpieczna i co ważne - nie trzeba wychodzić z domu. Do 24 kwietnia br. w całym kraju w ten sposób rozliczyło się ponad 8,1 mln Polaków. Co warto podkreślić, w województwie kujawsko-pomorskim praktycznie co drugi podatnik wysyła już PIT w wersji elektronicznej.

PIT 2017 do której czynny urząd skarbowy

Dla tych, którzy chcą osobiście złożyć PIT, urzędy skarbowe w ostatnich dniach kwietnia wydłużyły godziny pracy. - W czwartek i w piątek zarówno w Bydgoszczy, jak i całym województwie będą one czynne do godz. 18 - mówi Bartosz Stróżyński. - Z kolei 2 maja zeznania będzie można złożyć w standardowych godzinach pracy urzędów, czyli od godz. 7.30 do 15.30.

Za nieterminowe złożenie deklaracji podatkowej grozi najczęściej mandat w wysokości od 200 do 4000 zł. Jeśli ktoś spóźni się ze złożeniem zeznania podatkowego, nie powinien czekać, lecz niezwłocznie przesłać je (przez internet lub pocztą) albo złożyć osobiście w urzędzie skarbowym, dołączając tzw. czynny żal, zgodnie z art. 16 Kodeksu karnego skarbowego. Jeśli zrobi to odpowiednio szybko, uniknie odpowiedzialności karnej skarbowej.


INFO Z POLSKI odc. 32 - przegląd najciekawszych informacji ostatnich dni w kraju (21-27. kwietnia 2017)