Jak co roku firma Lafarge zaprosiła swoich pracowników i gości na koncert świąteczny. Na scenie błyszczały same gwiazdy! Zaśpiewały piosenki legendarnej Agnieszki Osieckiej.

Firma Lafarge, która ma swoją  cementownię "Kujawy" w Piechcinie, zaprosiła swoich gości do Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy (10 grudnia).

Piosenki Agnieszki Osieckiej zaśpiewały m.in.: Katarzyna Groniec, Edyta Jungowska, Hanna Śleszyńska, Joanna Trzepiecińska, Anna Dereszowska i Katarzyna Dąbrowska. Gościem specjalnym koncertu była Agata Passent, córka Agnieszki Osieckiej. Narratorem koncertu był Andrzej Poniedzielski.  

Obejrzyj zdjęcia gwiazd, które zaśpiewały dla Lafarge 

Posłuchaj, jak śpiewały gwiazdy:
 

Warto dodać, że okazją zaproszenia gwiazd takiego formatu na koncert do Bydgoszczy, był niedawny jubileusz obchodzony przez Lafarge. Równe 150 lat temu rozpoczęło się bowiem wydobycie kamienia wapiennego na Kujawach. Na warstwę kamienia natrafiono podczas wiercenia studni. W 1860 roku rozpoczęto eksploatację złoża i tę datę uważa się za początek wydobycia wapienia i działania zakładów wapienniczych na Kujawach. Dziś Zakład Górniczy należy do Lafarge i jest największą kopalnią kamienia wapiennego w Polsce i jedną z największych w Europie.

Zajrzeliśmy też na bankiet w przerwie między 1. a 2. częścią koncertu: