Internetowi oszuści nie próżnują. Mają nowy pomysł na zainstalowanie złośliwego oprogramowania i wyłudzenie danych od użytkowników. Tym razem cyberprzestępcy rozsyłają wiadomości z wirusem, które podpisują danymi należącymi do prawdziwych osób!

O nowym oszustwie informuje Niebezpiecznik.pl

Cyberprzestępcy wysyłają e-maile ze złośliwym załącznikiem XLS. Wiadomości podpisane są imieniem i nazwiskiem prawdziwej osoby wraz z losowym, ale autentycznym numerem telefonu. Właściciel takiego numeru może mieć naprawdę ciężki dzień... Może bowiem być zasypany dziesiątkami telefonów w sprawie maili, o których wysłaniu nie ma pojęcia.

Czytaj koniecznie: Oszuści naciągali na etat w bydgoskiej Pesie

Numery telefonu są generowane w obrębie puli 508- 101- XXX. Jeśli znacie kogoś z podobnym numerem telefonu, możecie go uprzedzić o ewentualnych próbach oszustwa.

Tematem wiadomości jest, np. rozliczenie plus nazwa miesiąca. Wiadomości rozsyłane przez internetowych oszustów zawierają skrypt (makro) wraz z prośbą o weryfikację danych. Po otworzeniu załącznika i włączeniu skryptów na komputerze instaluje się złośliwe oprogramowanie a cyberprzestępcy otrzymają informację i naszych danych.

Eksperci ostrzegają przed pobieraniem faktur, a tym bardziej przed włączeniem plików w wersji "do edycji".

Wiadomości z wirusem wyglądają tak:

INFO Z POLSKI - przegląd najciekawszych informacji ostatnich dni w kraju - 6 lipca 2017.