Gordon & MacPhail zaprezentował limitowaną edycję 66-letniej whisky z destylarni Glen Grant.

Na rynek trafiło zaledwie 160 numerowanych dekanterów. To jedna z najstarszych whisky na świecie.

Whisky ta została wyprodukowana w 1948 r. i trafiła do butelek po 66 latach leżakowania w beczce, w formie cask strength, w naturalnym kolorze oraz bez filtrowania na zimno. Tak niespotykany trunek zasłużył na wyjątkową oprawę. Każdy dekanter jest numerowany oraz wyposażony w specjalną skrzynkę, wykonaną z drewna mahoniowego.

Elementem tej kolekcjonerskiej edycji jest również, wydana specjalnie na tę okazję, książka autorstwa Charlesa MacLeana. Znajdziemy w niej informacje na temat tego projektu, historii firmy Gordon & MacPhail oraz oczywiście samego trunku.

- Taki zapach i smak może być osiągnięty wyłącznie w wyniku długiego dojrzewania we właściwej beczce. Ani w aromacie, ani w smaku nie można odnaleźć negatywnego wpływu drewna (Najlepszym i najprostszym opisem, jaki przychodzi mi do głowy, to słowo wyśmienita. - tak scharakteryzował ten trunek Charles MacLean - jeden z największych na świecie autorytetów na rynku whisky.

Limitowana edycja 66-letniej whisky Glen Grant, została zabutelkowana przez Gordon & MacPhail dla polskiej firmy Wealth Solutions, specjalizującej się w dostarczaniu wymagającym koneserom i kolekcjonerom unikalnych trunków, przedmiotów kolekcjonerskich oraz dzieł sztuki.

Oficjalna premiera tej wyjątkowej whisky odbyła się w Hotelu Polonia Palace w Warszawie.

Źródło: Wealth Solutions