Polski Komitet Olimpijski ogłosił wysokość nagród za zdobycie medali podczas olimpiady w Londynie. Oto, kto zarobi najwięcej!

Największą nagrodę otrzymają siatkarze halowi - za złoty medal aż 720 tys. zł. Srebro gwarantuje im 480 tys. zł, za trzecie miejsce na podium drużyna siatkarzy może liczyć na 300 tys. PLN. Niestety, to jedyny przypadek w którym nagrodą trzeba się podzielić z resztą drużyny - informuje Sedlak&Sedlak.

Olimpiada w Londynie 2012. 120 tys. zł za złoty medal

- Decyzja co do wysokości kwoty, jaka będzie przysługiwać pojedynczemu zawodnikowi, należy do kierownictwa Związku i trudno ją oszacować. Dlatego też siatkarzy nie ujęliśmy w naszym zestawieniu - komentuje Teresa Hantz z Sedlak & Sedlak.

Biorąc pod uwagę kwoty przypadające "na głowę", najwięcej otrzymają zawodnicy indywidualni. Za złoty krążek przypadnie im nawet 120 tys. zł. Drugie co do wysokości nagrody będą przysługiwać zawodnikom startującym w konkurencjach drużynowych (drużyny, sztafety, osady, deble, miksty, załogi). Każdy z nich za pierwsze miejsce na podium dostanie nawet 90 tys. zł.

Najmniej na olimpiadzie w Londynie zarobią zawodnicy wioślarskiej ósemki

Najmniej za złoto zarobią zawodnicy wioślarskiej ósemki - niezaliczani do konkurencji drużynowych. Każdy wioślarz z osady dostanie za zwycięstwo do 60 tys. PLN. - Trenerzy, bez względu na dyscyplinę sportową, za złoty medal swoich podopiecznych otrzymają 60 tys. zł - dodaje Hantz.