- Na rozwój małych i średnich firm trafi 4,5 mld zł - powiedział wicepremier Jarosław Gowin otwierając dziś w Hotelu Copernicus 24. Welconomy Forum in Toruń, jedno z najważniejszych wydarzeń ekonomicznych w kraju.

Wicepremier mówił, że PKB Polski rośnie w tempie najwyższym w Europie. Podkreślił, że mamy rekorodowo niskie bezrobocie, w właściwie odwrotny trend: brakuje pracowników. Weszliśmy w okres umiarkowanej inflacji.

- Żeby polskie firmy eskportowały jeszcze więcej, muszą być jeszcze bardziej konkurencyjne - komentował minister nauki i szkolnictwa wyższego. - Oczekują od państwa, by im nie przeszkadzało.

Niestety, wciąż w krajach Unii Europejskiej funkcjonuje model państw biurokratyczno-opiekuńczych, ale my staramy się to zmienić. Staramy się, by rząd nie przeszkadzał przedsiębiorcom, a ich wspierał. "Konstytucja dla Biznesu" autorstwa Mateusza Morawieckiego ma usunąć część utrudnień i ograniczyć przepisy. Wszystko po to, by wzrost gospodarczy Polski był coraz wyższy.

Jarosław Gowin stwierdził, że, zdodnie z sugestią premier Szydło, w projekcie przyszłorocznego budżetu pojawią się ograniczenia w wydatkach na administrację publiczną. Będą one maleć z każdym następnym rokiem.

Organizatorem Welconomy Forum in Toruń jest Stowarzyszenie Integracja i Współpraca.

Od 13 marca Welconomy Forum in Toruń 2017. Ma przybliżyć Polskę światu

Wideo: Agata Wodzień