Do końca roku Getin Bank planuje zredukować załogę maksymalnie o 15 procent.

Zatrudnia 5600 pracowników, z czego 4800 to tzw. etaty efektywne. Oznacza to, że zwolnienia mogą objąć maksymalnie do 720 pracowników. To efekt dodatkowych obciążeń nałożonych na bank - informuje Bankier.pl powołując się na komunikat Getin Noble Banku
 
W komunkacie GB czytamy też:  "Znaczący wzrost składek na Bankowy Fundusz Gwarancyjny, utworzenie Funduszu Wsparcia Kredytobiorców oraz wypłata środków z tytułu upadku SK Banku stanowiły istotne wyzwanie dla wszystkich podmiotów działających w branży finansowej, w tym również dla Getin Noble Banku.

Warto zauważyć, iż pojawienie się nowych obciążeń zbiegło się w czasie ze znaczącym wzrostem wymogów kapitałowych oraz wprowadzeniem podatku od aktywów, co dodatkowo zwiększyło presję na wyniki banków".

To kolejny bank, który ogłosił  zamiar przeprowadzenia zwolnień grupowych. Wcześniej o planowanej redukcji etatów poinformował PKO Bank Polski.  Zwolnienia nie ominą też najprawdopodobniej Deutsche Banku, który do końca lutego zamierza zamknąć 25 placówek.

CZYTAJ TEŻ: "Prezent" na koniec roku dla pracowników PKO BP. Największy bank zwolni ponad 800 osób

Źródło: Bankier.pl/Wojciech Boczoń