Poczta Polska wkracza do gry podczas Euro 2012 i wydaje okrągły znaczek z wizerunkiem futbolówki. To pierwszy taki znaczek w historii emisji filatelistycznych Poczty Polskiej.

Znaczek o nominale 3 złotych znajdzie się w obiegu 15 czerwca, w trakcie trwania Euro 2012.  Wydrukowano go techniką offsetową, na papierze fluorescencyjnym, w formacie 45 x 45 mm, w tym koło o średnicy 40 mm  i w nakładzie 360 tys. sztuk.  Autorem projektu jest artysta plastyk Bożydar Grozdew.

Przypominamy, że Poczta Polska wydała już 4 znaczki z polskimi stadionami na Euro 2012, które w dniu rozpoczęcia rozgrywek weszły do obiegu.

Wizerunkom stadionów na znaczkach towarzyszy grafika związana z Euro 2012 - logo turnieju.  Są to oficjalne walory wydane przez Pocztę Polską w ramach umowy licencyjnej podpisanej z UEFA.  

W ramach tamtej edycji Poczta przygotowała dla miłośników futbolu dodatkową filatelistyczną atrakcję. Wszystkie znaczki ze stadionami można kupić również w formie bloku.  Trzeba jednak się pospieszyć, bo ich nakład wynosi tylko 96 tysięcy sztuk.

Znaczki można kupić w placówkach pocztowych  i  w  internetowym sklepie filatelistycznym Poczty Polskiej