Wiadomości


Najczęściej czytane

 1. Zdjęcie ilustracyjne
  Wiadomości

  Pizzerie wycofują jaja z chowu klatkowego

  Największe sieci pizzerii w Polsce – Da Grasso, Telepizza, Dominium oraz Pizzeria Presto – wycofują jaja z chowu klatkowego (tzw. jajka trójki) - informuje stowarzyszenie Otwarte Klatki.

 2. Pawłów. Wypadek na polu. Ostrze urwało się od kosiarki i ugodziło człowieka. Kierowca ciągnika miał ponad 2,5 promila
  Wiadomości

  Ostrze urwane od maszyny rolniczej ugodziło człowieka!

  Nieszczęśliwy wypadek podczas prac polowych w miejscowości Grabków w gminie Pawłów. W sobotę 42-letni mężczyzna ciągnikiem z doczepioną kosiarką rotacyjną kosił trawę na swojej łące. Jak ustalili policjanci, w pewnej chwili odpadło jedno z ostrzy i ugodziło w udo siedzącego niedaleko 24-latka. Młodego człowieka śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego zabrał do szpitala wojewódzkiego w Kielcach. 42-latek, który kierował traktorem, miał w wydychanym powietrzu ponad 2,5 promila alkoholu.

 3. Cztery osoby żyją ze 130 szczurami w małym mieszkaniu w Piotrkowie Trybunalskim
  Zwierzęta

  Żyją ze 130 szczurami. Zobaczcie film

  Mieszkanie pana Krzysztofa ma niecałe 30 metrów kwadratowych. W kawalerce w Piotrkowie Trybunalskim mieszka z nim jego partnerka oraz syn z narzeczoną. Są też szczury. - Weterynarz naliczył około 130 szczurów, jak my liczyliśmy to wyszło trochę więcej – przyznaje Krzysztof Kroczyński.

 4. Strajk ogłoszony przez Związek Sadowników RP ma związek ze zbyt wysokimi cenami owoców miękkich.
  Wiadomości

  KONIEC polskich owoców w sklepach? Rolnicy: Od 18 czerwca nie zbieramy

  Związek Sadowników RP wezwał polskich rolników do przerwania zbioru owoców miękkich. Decyzja ma związek z drastycznym obniżeniem cen agrestu, malin, porzeczek i wiśni. Związek Sadowników RP apeluje o całkowite zaprzestanie zbioru i dostaw owoców od 18 czerwca. Strajk rolników ma potrwać aż do oficjalnego odwołania.

 5. Malinowa katastrofa. Plantatorzy nie chcą zbierać owoców
  Aktualności

  Plantatorzy nie chcą zbierać owoców

  Ceny owoców w skupach są tak niskie, że plantatorom nie opłaca się ich sprzedawać. Stawiają sprawę jasno: nie będzie zbioru. Podejrzewają przetwórnie i skupy o zmowę cenową.