Start Radziejów wygrał po raz pierwszy od prawie roku!

MG
Piłkarze Startu (białe stroje) wreszcie zanotowali wygraną w IV lidze.
Piłkarze Startu (białe stroje) wreszcie zanotowali wygraną w IV lidze. fot. Wojciech Alabrudziński
330 dni czekali na boiskową wygraną w meczu o punkty piłkarze Startu. Przed sobotnim spotkaniem ostatni raz wygrali 21 maja 2011 roku ze Sparta Brodnica. 2:1. W 20. kolejce IV ligi pokonali Legię Chełmża 2:1.

Start Radziejów - Legia Chełmża 2:1 (1:1)

Bramki: Radosław Malinowski (24, wolny, 82) - Patryk Smolarz (2)
START: Dobrzycki 4 - Igła 3, Świerski 3, Jaroński 3, Świątkowski 3, Fijałkowski 4 - ż (89, Jarmusz), K. Lewandowski 3, J. Lewandowski 4, Malinowski 5 (82, Rybiński), Tomczak 3, Stachowiak 3 (68, Adamkiewicz).

Wreszcie zwycięstwo po ponad 11 miesiącach zanotował Start Radziejów. Podopieczni Tomasza Jarońskiego pokonali przed własną publicznością Legię Chełmża. Początek nie zapowiadał sukcesu radziejowian. Już w 2 minucie po błędzie Kamila Świerskiego goście objęli prowadzenie.

- W kolejnych minutach osiągnęliśmy przewagę i prowadziliśmy grę. Dzień konia miał Radosław Malinowski. Był nie do zatrzymania. Na pełnej szybkości mijał po dwóch trzech rywali. Jestem zadowolony z sukcesu. Tym bardziej, że w pierwszej jedenastce wystąpiło aż 8 młodzieżowców - powiedział Jaroński.

SERWIS SPECJALNY O WŁOCŁAVII

W 24 min. Malinowski przymierzył z wolnego, a decydującego gola na osiem minut przed końcem strzelił po dośrodkowaniu też z wolnego Jarońskiego. Start już po kwadransie drugiej połowy zdobył gola (Konrad Lewandowski), ale sędzia główny dopatrzył się przewinienia. Kiedy radziejowianie ...cieszyli się z bramki Legia wyprowadziła kontrę, ale zawodnicy pogubili się i stracili dogodną szansę.