Stal Grudziądz coraz wyżej! Siatkarki są liderkami III ligi a siatkarze - wiceliderami II ligi

(marz)
Karolina Lagocka (na zdjęciu) wraz z Patrycją Pakulską zdobyły w meczu, atakami ze środka pola, 13 pkt. To był duży wkład tych grudziądzkich siatkarek w pokonaniu przez Stal w III lidze Sokoła Mogilno 3:1 Maryla Rzeszut
Sokół Mogilno chciał zdetronizować grudziądzkie "Stalówki", ale nie rozwinął skrzydeł w Mniszek Arenie. "Odleciał" bez punktów. Stal pokonała 3:1 największego rywala. Z kolei trener Piotr Gabrych prowadzi ekipę II ligi mężczyzn w górę tabeli. Po wygraniu w Wilczynie Stal jest już na 2. miejscu w grupie 1!

KS STAL GRUDZIĄDZ - SOKÓŁ 3:1 (19:25, 25:23, 25:22, 28:26)
SKŁAD STALI : Olszewska, Bronikowska, Kempa, Pakulska, Żuchowska, Kopaczewska, Kozianowska, Kurkus, Lewandowska, Lagocka oraz Drozd, Agacka i Czerwińska

Najpierw wielka radość zapanowała, gdy męska drużyna siatkarzy Stali na wyjeździe pokonała faworytów II ligi - Wilki Wilczyn.
Gospodarze ulegli Stali 1:3 (25:20, 21:25, 20:25, 17:25).
Seniorzy Stali są już wiceliderem II ligi!
Stal Grudziądz wysunęła się na pozycję wicelidera II ligi! Swój ambitny plan realizuje z drużyną grający trener, Piotr Gabrych. Oby tak dalej!

Dzień później, tak zdopingowane siatkarki Stali Grudziądz stoczyły widowiskowy bój w Mniszek Arenie, w meczu III ligi pań!
Do Grudziądza, na III-ligowe spotkanie ze "Stalówkami", przyjechał Sokół - zespół z tradycjami i aspiracjami do gry w II lidze. Nasze siatkarki podeszły do meczu skoncentrowane. Chciały obronić pozycję liderek III ligi, a Sokół przed tym meczem miał tylko o 1 pkt mniej... Zapowiadała się zacięta walka.

Owacja dla dwóch nowych zawodniczek
W ekipie Stali zadebiutowały przed swoją publicznością Paulina Pakulska i Dominika Żuchowska, owacyjnie przywitane przez fanów. 1. set przyniósł wyrównaną walkę. Siatkarki z Mogilna zagrywały pewnie oraz przezornie omijały grudziądzki blok. To im się opłaciło. W kolejnych 2 setach Stal popełniała już mniej błędów. Wydawało się, że opanowała grę.

Sokół poderwał się jednak do boju w 4. secie i nasze Stalówki przegrywały już 12:19 oraz 16:22!
Dramat. Najstarsi kibice przyznawali, że nie przypominają sobie czegoś podobnego w wykonaniu seniorek Stali. Potrzebny był cud.
Przy stanie 17:22 na zagrywce stanęła Dorota Olszewska. Nie zadrżała jej ręka, gdy konsekwentnie "punktowała", celnie "strzelając" do siatkarek Sokoła aż 6 razy pod rząd! W dużej mierze dzięki Olszewskiej zmienił się przebieg 4. seta. Po niebywałych emocjach zakończył się 28:26 dla Stali. Nastąpiła eksplozja radości!

Drużyna seniorek Stali nadal jest liderem III ligi!
Michał Kuskowski, trener grudziądzanek, ocenia: - Cieszy, że nasze siatkarki zaczęły grać środkiem. Karolina Lagocka i Patrycja Pakulska zdobyły w meczu, atakami ze środka, 13 pkt. To spora poprawa, w porównaniu do poprzednich spotkań ligowych. Bardzo dobrze zagrały zmienniczki Stali - Monika Kozianowska i Magda Lewandowska. Coraz częściej w trudnych, nerwowych momentach z powodzeniem wchodzi do gry młodziutka Kamila Kurkus, libero.