Start Gniezno - GTŻ Grudziądz, czyli mecz o awans

(marz)

Gazeta Pomorska

Aktualizacja:

Gazeta Pomorska

Start Gniezno  - GTŻ Grudziądz, czyli mecz o awans
Start Gniezno  - GTŻ Grudziądz, czyli mecz o awans

Antonio Lindbäck wygrał Grand Prix Wloch. Jest w formie. Grudziądzanie też są "na fali” ©Fot. MARYLA RZESZUT

Która z drużyn wygra to spotkanie, zdecydowanie przybliży się do triumfu w play off. Konfrontacja Startu i GTŻ w Gnieźnie jest hitem kolejki. Zmierzą się dwaj główni faworyci do awansu.
W Gnieźnie wystąpi czterech stałych jeźdźców cyklu GP. To kolejny powód, by mecz uznać za hit kolejki.
Przede wszystkim jednak zainteresowanie fanów żużla budzi konfrontacja lidera - Startu z wiceliderem - GTŻ. W składach drużyn nie ma niespodzianek. Nie do końca jest tylko pewny występ Scotta Ni-chollsa. Zawodnik z Gniezna dotkliwie poobijał się w wygranym (jednym punktem) przez Start meczu w Lublinie.

Korekta w składzie GTŻ polega tylko na tym, że Norbert Kościuch i Hans Andersen zamienili się numerami i prowadzącym parę będzie Polak.

Osmólski wyleczył ręce

Z "siódemką" powinien wystąpić Adrian Osmólski. Jak zapewnia trener GTŻ Robert Kempiński, poparzenia rąk grudziądzkiego juniora (podczas meczu w Daugavpils) nie są aż tak poważne, by nie mógł walczyć w meczu. Dziś ma wziąć udział w treningu młodzieżowców na torze w Grudziądzu. Stawka meczu w Gnieźnie jest ogromna. Nawet w rundzie zasadniczej spotkania obu ekip budziły niesamowite emocje. W Gnieźnie GTŻ zremisował, dzięki Andersenowi, który w ostatniej chwili wydarł gospodarzom punkt.

Najlepsze artykuły za jednym kliknięciem. Zarejestruj się w systemie PIANO już dziś!

Czterech z Grand Prix

Grudziądzanie potrafią sobie radzić na torze w Gnieźnie i odwrotnie. W czerwcu Start zwyciężył na grudziądzkim stadionie 49:40. Niedzielne spotkanie zapowiada się na bardzo zacięte. Po obu stronach po dwóch żużlowców z Grand Prix. Z tym, że ostatnio w GP Włoch to Antonio Lindbäck zabłysnął, wygrywając turniej z dorobkiem 16 pkt. Grudziądzcy liderzy wypadli tam słabiej (Ljung 8 pkt, Andersen 4). Jednak liga rządzi się swoimi prawami. Andersen dominuje na duńskich torach. Niedawno w ekipie Fjelsted wywalczył 12+1 pkt, głównie dzięki temu jego drużyna pokonała Holstebro.

- Cały czas wierzę w Hansa. Ma ogromne umiejętności, tylko musi dopracować detale w sprzęcie - podkreśla Robert Kempiński. - Czeka nas ciężka przeprawa. Start zapowiada, że walczy o ekstraligę. My też. Po prostu musimy ten mecz wygrać. Młodzież trenować będzie w piątek. Seniorzy często trzy razy w tygodniu startują w meczach w lig zagranicznych. A to najlepszy trening.

Wielu grudziądzan wybiera się na mecz do Gniezna. Zorganizowanymi grupami i indywidualnie. Bilety na trybunę krytą kosztują 40 zł , normalne 30 zł, ulgowe 20 zł , dziecięce 10 zł (dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów za okazaniem ważnych legitymacji). Dzieci do lat 7 mają wstęp bezpłatny.


Czytaj e-wydanie »

Komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Nasze Miasto

Nasze Miasto Bydgoszcz - najświeższe informacje, zdjęcia i wideo z Bydgoszczy

Nasze Miasto Bydgoszcz - najświeższe informacje, zdjęcia i wideo z Bydgoszczy

Nasze Miasto Grudziądz - najświeższe informacje, zdjęcia i wideo z Grudziądza

Nasze Miasto Grudziądz - najświeższe informacje, zdjęcia i wideo z Grudziądza

Nasze Miasto Włocławek - najświeższe informacje, zdjęcia i wideo z Włocławka

Nasze Miasto Włocławek - najświeższe informacje, zdjęcia i wideo z Włocławka