Paweł Przedpełski pojedzie po trzecie mistrzostwo świata

Paweł Przedpełski w sierpniu może wywalczyć swój czwarty medal mistrzostw świata. Sławomir Kowalski
Żużlowiec Get Well Toruń jest jedynym reprezentantem regionu w drużynie na finał Drużynowych Mistrzostw Świata juniorów.

Trener Rafał Dobrucki podał skład reprezentacji Polski na turniej, który odbędzie się 20 sierpnia w Norrköping. Powołania otrzymali Bartosz Zmarzlik, który nie startował w półfinale w Pilznie, Krystian Pieszczek, Paweł Przedpełski i Bartosz Smektała.

Rezerwowym będzie Daniel Kaczmarek, debiutant w kadrze, który niedawno został mistrzem Polski. To on zajął miejsce grudziądzanina Marcina Nowaka, który wywalczył awans w(8 pkt w Pilznie).

W turnieju finałowym oprócz Polaków pojadą Szwedzi, Duńczycy i Australijczycy. Biało-czerwoni w 11-letniej historii DMŚ juniorów osiem razy wygrywali, w tym dwie ostatnie edycje z udziałem Pawła Przedpełskiego (ma także srebro w 2013 roku z Parduic).

Także teraz są faworytami. Najgroźniejszym rywalem wydaje się być Australia, która ma w składzie Maxa Fricke, Jacka Holdera, Brady’ego Kurtza i Jake’a Allena.