Grand Prix Danii w Horsens: kolejny polski wieczór! [zdjęcia]

maz
Grand Prix Danii w Horsens
Grand Prix Danii w Horsens Jarosław Pabijan
Maciej Janowski powtórzył ubiegłoroczny sukces i sięgnął po zwycięstwo w Grand Prix Danii. Na podium stanął też Patryk Dudek. Polacy jadą po medale IMŚ!

Jako lider klasyfikacji generalnej cyklu do Horsens przyjechał Patryk Dudek. Polak czuł jednak na plecach oddech Jasona Doyle'a, który tracił do lidera tylko punkt. Australijczyk nabawił się ostatnio kontuzji śródstopia. W poniedziałek przeszedł zabieg w szpitalu, w połamanych kościach stopy miał wmontowane trzy płytki i kilkanaście śrub, na prezentację zawodników przed turniejem w Danii wyszedł... o kulach, ale ani myślał zrezygnować ze startu.

Od początku turnieju w Horsens Doyle i Dudek trzymali się w czołówce, a różnice między po poszczególnych rundach były minimalne. Konkurencja jednak nie odpuszczała - do walki o wygranie rundy zasadniczej i jak najlepsze rozstawienie przed wyborem pól startowych w półfinałach włączyli się także Tai Woffinden, Matej Zagar, Maciej Janowski i kilku innych zawodników. Stawka była tak wyrównana, że w sumie nikt nie mógł być pewnym niczego do ostatniego wyścigu.

Ostatecznie do kolejnej rundy z pierwszego miejsca wjechał Doyle, a za nim Polacy - Janowski i Dudek.
Australijczyk bez problemów wygrał pierwszy półfinał, a razem z nim awans wywalczył Emil Sajfutdinow. W drugim, nasi reprezentanci dołączyli do Doyle'a, eliminując z turnieju Woffindena i Lindgrena.

Pozostała już tylko walka o miejsca na podium, a cała czwórka finalistów była bardzo mocna.
Ostatni wyścig był popisem Janowskiego, który w końcówce turnieju był nie do zatrzymania dla rywali. I tak jak rok wcześniej, sięgnął w Horsens po zwycięstwo.

Za Janowskim na metę wjechał Sajfutdinow.

Jako trzeci na podium dostał się Dudek, który po walce na dystansie pokonał Doyle'a. Australijczyk w sumie wywalczył jednak o punkt więcej, a to oznacza, że zrównał się z Polakiem w klasyfikacji generalnej IMŚ.