Pałac Bydgoszcz lepszy od PTPS Piła [zdjęcia, wideo]

DARK, STYK
KS Pałac Bydgoszcz - Enea PTPS Piła
KS Pałac Bydgoszcz - Enea PTPS Piła Tomasz Czachorowski
Na zakończenie 16. kolejki Orlen Ligi Pałac Bydgoszcz pokonał PTPS Piła 3:0. Bydgoski zespół wrócił na 6. miejsce w tabeli.

PAŁAC - PTPS 3:0

Sety: 25:17, 25:19, 25:18.
PAŁAC: Misiuna 6, Pleśnierowicz 3, Maternia 10, Śmieszek 8, Jagodzińska 11, Krzywicka 12, Krawulska (libero), Portalska (libero) oraz Bałdyga, Fojucik, Kuligowska. Punkty: atak - 36, blok - 6, zagrywka - 8, błędy rywalek - 25.
PTPS: Szubert 3, Babicz 4, Stencel 3, Kwiatkowska 3, Austin 10, Dumancic 3, Markiewicz (libero), Kucińska (libero) oraz Ogoms 1, Piśla 3, Kucharska, Urban 1, Baran 1. Punkty: atak - 22, blok - 9, zagrywka - 1, błędy rywalek - 22.

Początkowo mecz nie układał się pałacankom, ale od połowy seta zaczęły przejmować inicjatywę. Przede wszystkim lepiej zagrywały. Silne, kierunkowe serwisy sprawiały wiele problemów rywalkom, które miały problemy z przyjęciem i wyprowadzeniem skutecznych ataków. W bydgoskiej drużynie dobrze funkcjonował system gry: blok - obrona, dzięki czemu można było wyprowadzać kontry. Skutecznie w ataku grały Jagoda Maternia, Ewelina Krzywicka i Natalia Misiuna. Bydgoszczanki były skuteczniejsze bloku (5-3) i popełniły mniej błędów (4-7).

ZAPIS RELACJI NA ŻYWO: Pałac Bydgoszcz - PTPS Piła

W drugiej partii była praktycznie pełna kontrola siatkarek Pałacu nad wydarzeniami na boisku. Były zdecydowanie lepsze od rywalek w każdym elemencie. Jedyny słabszy moment miał miejsce w połowie, kiedy bydgoszczanki prowadziły zaledwie 12:11, ale szybko wróciły do dobrej gry.

Jeszcze lepiej zagrały w trzecim secie. Wataku brylowała Magda Jagodzińska, która zdobyła 5 pkt. Pałacanki budowały sukcesywnie swoją przewagę - 10:6, 13:8, 18:9 i 23:13. Wkońcówce trochę się rozluźniły i straciły kilka punktów z rzędu, ale nic nie było w stanie odebrać im wygranej.

- Zostaliśmy zbici i nie ma co tłumaczyć - krótko podsumował Jacek Pasiński, trener PTPS.

Z kolei Adam Grabowski, trener Pałacu był trochę zdziwiony postawą zespołu. - Po tym jakie mieliśmy problemy w tygodniu poprzedzającym mecz, to gra dziewczyn była dla mnie dużym zaskoczeniem, ale natura kobiet jest nieodgadniona - dodał.
- W końcu musiałyśmy wygrać, bo spadłyśmy w tabeli i Piła zbliżyła się do nas na punkt - mówiła Małgorzata Śmieszek.

Tym samym Pałac przerwał passę 6 meczów bez zwycięstwa. Przypomnijmy, że w Irundzie od zwycięskiego meczu z PTPS zaczęła się seria zwycięstw bydgoskiej drużyny.

Już w środę Pałac zagra na wyjeździe z MKS Dąbrowa Górnicza spotkanie w Pucharze Polski.