Łuczniczka Bydgoszcz walczyła, ale przegrała z ZAKSĄ...

Łuczniczka Bydgoszcz walczyła, ale przegrała z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle

Nowe wiadomości: 0

Wszystkie wiadomości: 8

Najnowsza -

©Dariusz Bloch

W 23. kolejce Plus Ligi Łuczniczka Bydgoszcz kontra ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Nasi walczyli, ale ostatecznie przegrali z mistrzem Polski 0:3.

• Łuczniczka Bydgoszcz - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 0:3 (23:25, 16:25, 22:25)

3:5 - Nowakowski zablokowany.
      3:6 - Nieporozumienie  w bydgoskim zespole i punkt dla gości.
      3:7 - Deroo po bloku. Czas dla Łuczniczki.
      4:7 - Deroo psuje zagrywkę.
      4:8 - Filipiak psuje zagrywkę.
      5:8 - Czarnowski także...
      5:9 - Skuteczny Deroo.
      6:9 - Punktuje Filipiak.
      7:9 - Świetne rozegranie Sienki i efektowny atak Filipiaka.
      8:9 - Buszek zablokowany przez duet Sieńko-Sacharewicz.
      8:10 - ZAKSA znów odskakuje.
      9:10 - Katić zablokował atak Konarskiego.
      9:11 - Sieńko serwuje w aut.
      10:11 - Bieniek także.
      11:11 - Duet Yudin - Sacharewicz zablokował atak Konarskiego!
      11:12 - Skuteczny atak Czarnowskiego.
      11:13 - Błąd Yudina.
      12:13 - Skuteczny atak Filipiaka.
      12:14 - Sacharewicz zagrywa w aut.
      13:14 - Sprytny atak Katica.
      14:14 - Buszek posłał piłkę w aut.
      14:15 - Znów nieporozumienie w bydgoskiej ekipie i głupia strata punktu, mimo kapitalnej zagrywki Filipiaka.
      15:15 - Remis po ataku Filipiaka.
      16:15 - Deroo posłał piłkę w aut. Czas dla gości.
      16:16 - Konarski po bloku.
      16:17 - Katić myli się w ataku.
      17:17 - Katić obija dłonie blokujących rywali.
      17:19 - ZAKSA ponownie na prowadzeniu.
      18:19 - Yudin efektownie z drugiej linii.
      18:20 - Bieniek ze środka.
      18:21 - Znów punkt dla gości. Trener Mihailović poprosił o przerwę.
      19:21 - Filipiak po bloku.
      21:23 - ZAKSA coraz bliżej wygranej.
      22:24 - Yudin. Pierwsza piłka meczowa obroniona przez bydgoszczan.
      22:25 - Konarski po bloku.

• Drugiego seta ZAKSA wygrała już bardzo pewnie. Nasi siatkarze tylko momentami potrafili przeciwstawić się silnemu rywalowi. Początkowo nie mogli  mentalnie pozbierać się po przegranej pierwszej partii. Później było już zbyt późno na odrabianie strat.

• Łuczniczka Bydgoszcz - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 0:2 (23:25, 16:25)

1:3 - Zły początek w wykonaniu Łuczniczki. Przed momentem z przechodzącej piłki huknął Deroo.
      1:4 - Bieniek zdobywa punkt bezpośrednio z zagrywki.
      2:4 - Bieniek tym razem serwuje w aut.
      2:5 - Katić psuje zagrywkę.
      3:5 - Skuteczny atak Yudina.
      3:6 - Czarnowski ze środka.
      4:6 - Filipiak obija dłonie blokujących zespołu gości.
      4:7 - Ważny punkt dla gości. Katić psuje atak z drugiej linii.
      4:8 - Filipiak zablokowany.
      4:9 - Po wideoweryfikacji punkt dla gości.
      4:10 - Seria punktowa gości trwa.
      5:10 - Efektowny atak Filipiaka.
      5:11 - Yudin psuje zagrywkę.
      6:11 - Konarski psuje zagrywkę.
      6:12 - Buszek po bloku.
      7:13 - Utrzymuje się pewne prowadzenie ZAKSy.
      8:13 - Konarski posłał piłkę w aut.
      8:14 - Błąd podwójnego odbicia po bydgoskiej stronie.
      8:15 - Konarski po bloku.
      8:17 - Kolejne dwa punkty z rzędu dla gości.
      9:17 - Sacharewicz ze środka.
      10:17 - As serwisowy Sacharewicza.
      9:18 - Sacharewicz posłał jednak piłkę w aut. Wiemy to po wideoweryfikacji.
      11:19 - Utrzymuje się  prowadzenie ZAKSy.
      11:20 - Skuteczny atak Buszka.
      12:20 - Punktuje Katić.
      12:21 - Szczurek wszedł na zagrywkę, by ją zepsuć...
      13:21 - Punkt dla Łuczniczki.
      13:22 - Skuteczny Deroo.
      14:24 - Szykuje się pewna wygrana ZAKSy.
      15:24 - "Totti" psuje zagrywkę.
      16:24 - Czarnowski nie kończy, w kontrze czyni to Nowakowski.
      16:25 - Ostatni punkt w tej partii zdobył Czarnowski.

• To był dobry set w wykonaniu Łuczniczki. Bydgoszczanie całkiem nieźle zagrywali, czym utrudniali grę rywalom. Przewaga naszej drużyny wynosiła już nawet 4 "oczka" - 11:7, ale później została roztrwoniona. Mistrzowie Polski nie potrafili jednak wyjść na spokojnie prowadzenie i walka była bardzo wyrównana. W końcówce więcej spokoju zachowali mistrzowie Polski, a presji nie zniósł Kacper Bobrowski, który zepsuł zagrywkę przy stanie 23:24.

• Łuczniczka Bydgoszcz - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 0:1 (23:25)

0:0 - Łuczniczka zaczyna w składzie Sieńko, Katić, Yudin, Filipiak, Nowakowski, Sacharewicz, Czunkiewicz (libero; ZAKSA: Toniutti, Konarski, Bieniek, Czarnowski, Deroo, Buszek, Zatorski (libero).
      5:2 - Sensacyjny początek, głównie dzięki zagrywkom Mateusza Sacharewicza. Trener de Giorgi prosi o przerwę.
      6:4 - Buszek przebuja się przez  bydgoski blok.
      7:4 - Sprytny atak Yudina.
      7:5 - Konarski po bloku.
      8:5 - Skutecny Yudin.
      8:6 - Bieniek pewnie ze środka.
      9:7 - Mistrzowie Polski odrobili punkt.
      11:7 - Dwa punkty z rzędu zdobyli bydgoszczanie.
      11:9  - Katić najpierw świetnie zaserwował, ale punkt zdobyli goście. Później "oczko" atakiem dodał Deroo.
      11:10 - Deroo znów kończy kontrę. Czas dla Łuczniczki.
      11:12 - Ponowna przerwa dla Łuczniczki, bo mistrzowie Polski są już na prowadzeniu.
      12:12 - Remis po ataku Sacharewicza.
      13:12 - Sprytny atak Filipiaka.
      13:13 - Pewny atak Konarskiego.
      13:14 - Konarski po kontrze. Wcześniej kłopoty z przyjęciem zagrywki Deroo miał Katić.
      14:14 - Poteżny atak Filipiaka.
      14:15 - Katić z drugiej linii..., ale w aut!
      16:16 - Trwa wyrównana walka.
      16:17 - Punktuje Bieniek. Na nic zdała się ofiarna obrona Filipiaka.
      17:17 - Efektowny atak Katica.
      17:18 - Bieniek ze środka.
      18:18 - Remis po ataku Filipiaka.
      18:19 - Skuteczny Konarski.
      19:19 - Filipiak po dłoniach blokujących siatkarzy ZAKSy.
      19:20 - Skuteczny atak Konarskiego.
      19:21 - Yudin zablokowany.
      19:22 - Deroo pocelował zagrywką Yudina.
      20:22 - Skuteczny atak Yudina.
      21:22 - As serwisowy Filipiaka! Czas dla gości.
      21:23 - Czarnowski ze środka.
      22:23 - Nowakowski ze środka.
      22:24 - Punktują goście.
      23:24 - Yudin przedłuża nadzieje bydgoszczan na zwycięstwo w tej partii.
      23:25 - Bobrowski serwuje w aut.

• We wtorek nowym szkoleniowcem bydgoskiej drużyny został Serb Dragan Mihailović. Po południu pojawił się w Bydgoszczy. Długo rozmawiał z prezesem Piotrem Sieńko. Dzisiaj rano podczas rozruchu spotkał się po raz pierwszy z zespołem. Dziś usiadł już na ławce trenerskiej.

• Przypomnijmy, że ZAKSA to aktualny mistrz kraju i lider rozgrywek, a także zdobywca Pucharu Polski. W całych rozgrywkach zespół z Kędzierzyna - Koźla przegrał tylko 3 mecze. Łuczniczka zajmuje dopiero 12. pozycję.

• - Przygotowywaliśmy się do tego meczu jak do każdego innego - mówi trener Marian Kardas. - Zdajemy sobie sprawę, że zdecydowanym faworytem jest ekipa naszych rywali. Zrobimy wszystko, aby zaprezentować się jak najlepiej. Zawsze grało się nam z nimi dobrze i liczymy, że teraz będzie tak samo. Będziemy walczyć o każdy punkt i łatwo się nie poddamy - zapowiada szkoleniowiec.

Właśnie dodaliśmy nowe informacje. Kliknij, żeby zobaczyć wpis.