OrlenLiga. Pałac Bydgoszcz - Impel Wrocław 0:3 [wideo]

FIAŁ
Pałac Bydgoszcz przegrał z Impelem Wrocław.
Pałac Bydgoszcz przegrał z Impelem Wrocław. Tomasz Czachorowski
Bez niespodzianki w hali Łuczniczka. Siatkarki Pałacu Bydgoszcz przegrały we własnej hali w meczu 18. kolejki OrlenLigi z Impelem Wrocław.

Wrocławianki były zdecydowanymi faworytkami tego spotkania i nie zawiodły oczekiwań, kontrolując przebieg wydarzeń na parkiecie w pierwszym i trzecim secie. Sporo emocji było tylko w drugiej partii.

Zapis relacji: Pałac Bydgoszcz - Impel Wrocław na żywo

PAŁAC BYDGOSZCZ - IMPEL WROCŁAW 0:3 (17:25, 25:27, 15:25)
PAŁAC (trener Adam Grabowski): Pleśnierowicz 2, Minicz 5, Misiuna 8, Krzywicka 9, Kuligowska 9, Śmieszek 4, Nowakowska (libero) oraz Bałdyga, Fojucik. Punkty. Atak: 28, blok: 5, zagrywka: 4, po błędach rywalek: 20.
IMPEL (trener Jacek Grabowski): Radecka 3, Costagrande 5, Kąkolewska 10, Kaczor 13, Kossanyiova 17, Ptak 8, Sawicka (libero) oraz Durr (libero), Sikorska 4. Punkty. Atak: 40, blok: 13, zagrywka: 7, po błędach rywalek: 17.
Sędziowali: Marek Słowik, Dariusz Wolski.

Wrocławianki zagrały dzisiaj m.in. bez Skowrońskiej-Dolaty (w ataku zastąpiła ją Kaczor). Mimo to, podopieczne Jacka Grabowskiego nie zawiodły oczekiwań. W pierwszej i trzeciej partii, zawodniczki Impelu wypracowały sobie kilka punktów przewagi i kontrolowały przebieg wydarzeń na parkiecie. Ponadto rywalki seriami zdobywały punkty m.in. przy zagrywce Mileny Radeckiej, a także aż trzynaście razy w całym meczu blokowały ataki bydgoszczanek.

Wiele emocji było w drugim secie. Co prawda, przyjezdne prowadziły 16:10 na drugiej przerwie technicznej, ale miejscowe od stanu 12:19 odrobiły straty, a w końcówce nawet udało im się doprowadzić do gry na przewagi. Decydujące ataki skończyła jednak Joanna Kaczor.

OrlenLiga - program 18. kolejki: piątek: PTPS Piła - KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 3:0 (25:16, 25:22, 25:23), sobota: Pałac Bydgoszcz - Impel Wrocław 0:3 (17:25, 25:27, 15:25), Developres SkyRes Rzeszów - BKS Aluprof Bielsko-Biała 3:0 (25:16, 25:13, 25:15), niedziela: Polski Cukier Muszynianka Enea Muszyna - Tauron MKS Dąbrowa Górnicza (14.45., Polsat Sport), PGE Atom Trefl Sopot - Legionovia Legionowo (17.00), poniedziałek: Chemik Police - Budowlani Łódź (18.00., Polsat Sport).