Czwarte z rzędu zwycięstwo toruńskich siatkarek

Karolina Filipowicz poprowadziła drużynę do zwycięstwa w Murowanej Goślinie.
Karolina Filipowicz poprowadziła drużynę do zwycięstwa w Murowanej Goślinie. Sławomir Kowalski
Nie było niespodzianki w Murowanej Goślinie. KT7 CNC Budowlani gładko poradzili sobie z ostatnim zespołem I ligi.

KS MUROWANA GOŚLINA - KT7 CNC BUDOWLANI TORUŃ 0:3 (19:25, 15:25, 22:25)

KT7 CNC BUDOWLANI: Łukaszewska, Wilczyńska, Jaroszewicz, Lewandowska, Filipowicz, Gierak, Siwka (l) oraz Bąkowska (l).

Przewaga torunianek nie podlegała dyskusji. Przyjezdne przegrywały tylko na początku pierwszego i trzeciego seta. W inauguracyjnej partii od stanu 3:4 wygrały pięć kolejnych wymian, a chwilę później wygrywały już 13:6 i kontrolowały przebieg wydarzeń na parkiecie.

W kolejnych dwóch setach przewaga torunianek wciąż była niezagrożona. Dobry mecz rozgrywała Karolina Filipowicz, ze skrzydeł bombardowały gospodynie Marta Łukaszewska i Ilona Gierak.

Nieco emocji przyniósł kibicom trzeci set, w którym gospodarze dość długo utrzymywali skromną przewagę. Murowana Goślina prowadziła jeszcze w połowie partii (15:14), dopiero wtedy torunianki powoli przejęły inicjatywę. Drugą piłkę meczową wykorzystała Marzena Wilczyńska.

To czwarte z rzędu zwycięstwo KT7 CNC Budowlanych, które umocniły się na drugim miejscu w I lidze. Prowadzi ŁKS Łódź, który ma dwa punkty więcej i jeden mecz mniej na koncie.