PlusLiga. Cerrad Czarni Radom - Łuczniczka Bydgoszcz 3:1

FIAŁ
Tomasz Czachorowski
Bydgoscy siatkarze przegrali wyjazdowy mecz 15. kolejki PlusLigi z Cerrad Czarnymi Radom 1:3. Tym samym, przerwana została seria trzech kolejnych zwycięstw bydgoszczan w PlusLidze.

Bydgoszczan na pewno należy pochwalić za grę w trzech pierwszych setach. W pierwszym i trzecim, na przewagi po wyrównanej walce lepsi byli gospodarze. W drugiej odsłonie, głównie dzięki lepszej skuteczności w ataku, wygrali bydgoszczanie.

Zapis relacji: Cerrad Czarni Radom - Łuczniczka Bydgoszcz na żywo

Cerrad Czarni swoją dominację potwierdzili w czwartym secie, w którym odnieśli wysokie i zasłużone zwycięstwo. Dla bydgoszczan była to pierwsza ligowa porażka w tym roku. Dla zespołu Piotra Makowskiego, wyjazdowa seria będzie trwała, bowiem 9 lutego (wtorek), Łuczniczka zagra na wyjeździe z Effectorem Kielce (18.00). W przyszły weekend PlusLiga będzie pauzować, z racji turnieju finałowego Pucharu Polski.

CERRAD CZARNI RADOM - ŁUCZNICZKA BYDGOSZCZ 3:1 (25:22, 23:25, 28:26, 25:16)

CERRAD CZARNI (trener Raul Lozano): Kampa, Szalpuk 21, Pliński 6, Bołądź 21, Żaliński 19, Ostrowski 3, Majstorović (libero) oraz La Cavera 2, Szczurek 2, Grobelny, Grzechnik. Punkty. Atak: 60, blok: 10, zagrywka: 4, po błędach rywala: 27.

ŁUCZNICZKA (trener Piotr Makowski): Radke 1, Ruciak 10, Jurkiewicz 6, Jarosz 13, Klinkenberg 13, Kosok 10, Żurek (libero) oraz Wolański 3, Murek, Krzysiek 9, Nowakowski 1. Punkty. Atak: 56, blok: 7, zagrywka: 3, po błędach rywala: 23.

Sędziowie: Paweł Burkiewicz (Kraków), Tomasz Flis (Kraków).