Derby dla Zawiszy Bydgoszcz, Chojniczanka pokonana

Jakub Stykowski
W meczu piłkarskiej pierwszej ligi Zawisza Bydgoszcz pokonał na wyjeździe Chojniczankę Chojnice 2:0.

Derby "Pomorskiej" mogły się podobać. Oba zespoły od początku chciały grać w piłkę i licznie zgromadzeni na stadionie w Chojnicach kibice oglądali wiele składnych akcji. Nie brakowało też emocji związanych z pracą sędziów. Fani "Chojny" mieli wiele uwag do pracy arbitrów.

MECZ NA ŻYWO: Chojniczanka - Zawisza na żywo

Niebiesko-czarni objęli prowadzenie w 32. minucie. Wtedy to piłkę wywalczył Patejuk i zagrał do Mici. Ten odegrał ponownie do Patejuka, który umieścił piłkę w bramce.

Szczególnie po zmianie stron coraz lepiej radzili sobie chojniczanie, ale byli nieskuteczni. Skuteczny, jak zwykle, był za to Szymon Lewicki, który w 84. minucie ustalił wynik meczu.

Szersza relacja w poniedziałkowej "Gazecie Pomorskiej". Na naszej stronie wkrótce zdjęcia i wideo.

Chojniczanka Chojnice - Zawisza Bydgoszcz 0:2
Bramki: Patejuk (32), Lewicki (84).
CHOJNICZANKA: Podleśny - W.Lisowski, Biernat, Kieruzel, Pietruszka - Zawistowski, Bartoszewicz - Kosakiewicz (57. Grischok), Rybski (79. Jelić), Niedziela (69. Czerwiński) - Mikołajczak.
ZAWISZA: Węglarz - Igumanowic, Stawarczyk, Wełnicki, Nykiel - Drygas, Kona - Smektała (76. Łukowski), Mica, Patejuk (89. Ciechanowski) - Lewicki (90+2. Gajewski).