Ogromne emocje! Lewandowski strzela bramkę w ostatniej minucie meczu Szkocja - Polska

FIAŁ
Wielkie emocje w Glasgow. Polska zremisowała ze Szkocją 2:2 w meczu eliminacyjnym do Euro 2016. Oba gole strzelił Robert Lewandowski.

Początek spotkania był wymarzony. Już pierwsza ofensywna akcja Polaków dała naszym zawodnikom prowadzenie. Po kapitalnym podaniu Milika, bramkarza gości pokonał Lewandowski. Praktycznie przez całą pierwszą połowę nasi grali bardzo dobrze i nie pozwalali gospodarzom na zbyt wiele. Świetnie funkcjonował duet stoperów Glik - Pazdan. Niestety, pod koniec pierwszej połowy kapitalnym strzałem z dystansu popisał się Ritchie i doprowadził do remisu.

Po przerwie Szkoci przycisnęli. W drugiej połowie zaczęli wykorzystywać też błędy naszych zawodników i groźniej atakować bramkę Fabiańskiego. I po jednym z takich błędów, podanie Ritchiego wykorzystał w 62. minucie Steven Fletcher.

Statystyki Szkocja - Polska | Create your own infographics

Trener Nawałka musiał zmienić m.in. Milika, który najprawdopodobniej doznał urazu. Za niego na boisku pojawił Jodłowiec, a następnie weszli także Wawrzyniak i Olkowski.

W 95. minucie z rzutu wolnego dośrodkował Grosicki. Lewandowski uprzedził obrońców gospodarzy i doprowadził do remisu. - Ten punkt jest naprawdę bardzo cenny. Ostatni mecz z Irlandią zweryfikuje wszystko - przyznał po meczu pomocnik naszej kadry Krzysztof Mączyński.

W niedzielę Polacy zakończą kwalifikacje meczem z Irlandią, która wygrała dzisiaj z Niemcami 1:0. By awansować na Euro'2016 nasza reprezentacja musi przynajmniej zremisować.

Zapis relacji na żywo: Szkocja - Polska na żywo

SZKOCJA - POLSKA 2:2 (1:1)
Bramki: 0:1 Lewandowski 3. - asysta Milik, 1:1 Ritchie 45. - asysta Forrest, 2:1 S. Fletcher 62. - asysta Ritchie, 2:2 Lewandowski 90+4. - asysta Grosicki.
Widzów: 49.359.
SZKOCJA (trener Gordon Strachan): Marshall - Hutton, R. Martin, Hanley, Whittaker - Forrest (83. Dorrans), Brown, Naismith (69. Maloney), D. Fletcher (74. McArthur), Ritchie - S. Fletcher.
Żółte kartki: Brown, Hutton.
POLSKA (trener Adam Nawałka): Fabiański - Piszczek, Pazdan, Glik, Rybus (71. Wawrzyniak) - Błaszczykowski (83. Olkowski), Krychowiak, Mączyński, Grosicki - Milik (63. Jodłowiec), Lewandowski.
Żółte kartki: Rybus, Krychowiak.