JCZ
Chojniczanka na remis z Puszczą
Chojniczanka na remis z Puszczą Andrzej Banas / Polska Press
Nice 1 Liga. O sporym pechu mogą mówić piłkarze Chojniczanki Chojnice. W meczu 18. kolejki dopiero w 92 minucie wyrównali na 1:1 z Puszczą Niepołomice. Wcześniej sami sobie strzelili gola oraz obili słupek i poprzeczkę.

Chojniczanka może żałować niewykorzystanej okazji. Tak naprawdę zremisowała na własne życzenie. Gola strzeliła sobie sama. A później obijała tylko poprzeczkę i słupek.

Feralna bramka samobójcza padła w 4 minucie. Po uderzeniu Dawida Ryndaka bramkarz Radosław Janukiewicz wprawdzie odbił futbolówkę, ale na tyle niefortunnie, że ta trafiła w Michała Markowskiego i wpadła do siatki.

Chojniczanie dążyli do wyrównania. Mieli przewagę w posiadaniu piłki i parę dogodnych okazji. Piotr Kieruzel z dystansu uderzył w poprzeczkę, a Adam Ryczkowski po nabiciu obrońcy w słupek. Dopiero w 92 minucie udało się dopiąć swego. Do własnej bramki został wepchnięty bramkarz Marcin Staniszewski.

Być może w niedzielę Chojniczanka straci fotel lidera na rzecz Miedzi Legnica lub Odry Opole. Na ligowe zwycięstwo u siebie czeka już od września. Szansa na przełamanie dopiero w marcu przyszłego roku kiedy przyjedzie inny beniaminek, Raków Częstochowa.

Piłkarz meczu: Adam Ryczkowski
Atrakcyjność meczu: 6,5/10

1. LIGA w GOL24

Więcej o 1. LIDZE - newsy, wyniki, terminarz, tabela, strzelcy

Najlepsza jedenastka piłkarzy z Afryki w Ekstraklasie

Materiał oryginalny: Nice 1 Liga. Chojniczanka rzutem na taśmę uratowała punkt z Puszczą. Dwa gole samobójcze - Gol24