Artego Bydgoszcz znów przegrało w Polkowicach

  Artego Bydgoszcz znów przegrało w Polkowicach

  Zdjęcie autora materiału

  Tomasz Froehlke

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Artego Bydgoszcz znów przegrało w Polkowicach

  ©Piotr Kozłowski

  Druga porażka Artego Bydgoszcz w meczu o brąz Basket Ligi Kobiet. Było o wiele bliżej, ale to znów CCC Polkowice było bardziej wyrównaną ekipą.
  Artego Bydgoszcz znów przegrało w Polkowicach

  ©Piotr Kozłowski

  CCC Polkowice - Artego Bydgoszcz 67:60 (17:16, 20:12, 17:18, 13:14)
  CCC: Harrison 18, 7 zb., W. Musina 12 (2), Gajda 10 (1), 5 zb., 4 as., Ortiz 4, 7 as., Leciejewska 1 oraz R. Musina 9 (2), 6 zb., Rezan 6, Stankiewicz 5 (1), 3 zb., 4 as., Gala 2.
  ARTEGO: Stallworth 17, 10 zb., Reid 10, 8 zb., 6 as., Suknarowska 10 (3), 4 zb., Międzik 8 (2), 4 as., Mosby 3 oraz Koc 12 (2), Rooney 0, Szybała 0.  - Musimy zwracać uwagę do dobrą zbiórkę, żeby rywalkom uniemożliwić ponawianie akcji i ograniczyć liczbę strat - mówił przed meczem trener Artego Tomasz Herkt po pierwszej porażce w Polkowicach 63:80, gdy jego podopieczne z kretesem przegrały zbiórki 23-39, choć miały strat mniej od rywalek (20-22).


  Tym razem Artego wygrało walkę w zbiórkach 39-36, popełniło też mniej strat (15-16), Ale w koszykówce liczą się także to, w jakich momentach popełnia się faule, lepiej gra się w zbiórkach i robi się mniej strat.

  I niestety, w tych momentach - kluczowych dla meczu - bydgoszczanki były o wiele gorsze.

  Na początku trzeciej kwarty przegrywały już 32:46, ale po rzucie Katarzyny Suknarowskiej na koniec doprowadziły do wyniku 44:49. Od tego momentu goniły wynik, ale się nie udało i kluczowa była właśnie zbiórka i straty.

  Przy stanie 55:60 niecelnie rzucały polkowiczanki, ale najwyżej wyskoczyła Isabelle Harrison i zdobyła punkty. To była kluczowa akcja meczu. Jeszcze nadzieje była po rzucie 2+1 najlepszej w Artego Deneshy Stallworth (58:63), a Martyna Koc popełniła faul. Angelika Stankiewicz nie pomyliła się, a w ataku Koc niecelnie podała do Maurity Reid, a w kontrze akcję wykończyła Walerija Musina. Było 58:67, a do zakończenia meczu już tylko kilka sekund. W ostatniej akcji meczu Suknarowska doznała kontuzji, zderzyła się nogami ze Stankiewicz. Długo leżała na parkiecie, ale - jak sama potem przyznawała - głównie najadła się strachu i nic jej nie będzie.


  To bardzo ważne, bo gra o brązowy medal jeszcze się nie skończyła. Teraz walka przenosi się do Bydgoszczy. W niedzielę o 19.00 dojdzie do trzeciego meczu w Artego Arenie. Jeśli bydgoszczanki wygrają, to w poniedziałek odbędzie się czwarty mecz. Jeśli po nich będzie 2-2 wracają do Polkowic na decydujące spotkanie (czwartek).

  Od piatku można kupować bilety na mecze w Bydgoszczy: od 9.00 do 15.00 w biurze KS „Basket 25” (wejście administracyjne od strony rzeki Brdy) - bilety na dwa spotkania; w dniu meczu (niedziela) od 18.00 w kasie biletowej hali Artego Arena (od strony ul. Toruńskiej) - bilety tylko na mecz niedzielny; w dniu meczu (poniedziałek) od 18.00 w kasie biletowej hali Artego Arena.

  W finale 2-0 prowadzi Ślęza Wrocław. Pokonała w drugim meczu Wisłę Kraków 73:57. Tu również gra się do 3. zwycięstw.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Wyniki

  Herb godpodarza Herb gościa
  Brak danych
  Więcej

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Pomorska.pl poleca

  Nowe grzechy - spowiedź należy uzupełnić [lista]

  Nowe grzechy - spowiedź należy uzupełnić [lista]

  Kujawsko-Pomorska Lista Płac 2016

  Kujawsko-Pomorska Lista Płac 2016

  Pracujesz, balujesz! Dołącz do naszego zespołu!

  Pracujesz, balujesz! Dołącz do naszego zespołu!