ME piłkarzy ręcznych: Polska - Francja 31:25! Kapitalny mecz Polaków [zdjęcia, wideo]

FIAŁ
Polska - Francja 31:25
Polska - Francja 31:25 Paweł Skraba
Kapitalny mecz naszych szczypiornistów!! Polacy powstrzymali dzisiaj aktualnych Mistrzów Europy, Świata i Olimpijskich. Na zakończenie rywalizacji w grupie A, Polska wygrała w Krakowie z Francją 31:25!

- My możemy wygrać z Francją, a rywal musi - przyznawali przed tym meczem zarówno nasi szczypiorniści, jak i sztab szkoleniowy. Jednak nawet grający dzisiaj bez kontuzjowanego Bartosza Jureckiego Polacy spisali się dzisiaj znakomicie.

Zapis relacji: Polska - Francja na żywo

W pierwszej połowie, nasi szczypiorniści zagrali niemalże koncertowo. Świetnie spisywali się w kontrataku, a jeszcze lepiej w bramce Szmal (w całym meczu 40% skuteczności obron rzutów rywala). Po skutecznych rzutach Syprzaka (100% skuteczności z gry - 6/6) i Krajewskiego, nasi zawodnicy prowadzili różnicą sześciu bramek (10:4, 11:5), ale Francuzi w końcówce pierwszej połowy, po trafieniach Sorhaindo i Guigou zbliżyli się na dwa gole (12:14).

Po przerwie, nasi gracze kontrolowali przebieg wydarzeń na parkiecie. Podopieczni trenera Bieglera grali bardzo agresywnie w obronie, czym utrudniali rywalowi możliwość oddania rzutów. Francuzi popełniali też sporo błędów (kroki, faul w ataku), a po naszej stronie kapitalnie rzucał z drugiej linii Bielecki, który miał skuteczność rzutów na poziomie 69%.

Obok Polski i Francji, awans z grupy A wywalczyła także Macedonia, która po zaciętym pojedynku zremisowała wcześniej z Serbią 27:27. W drugiej rundzie, rywalami tych trzech reprezentacji będą trzy ekipy z grupy B: Chorwacja, Norwegia i Białoruś. Sensacją tej fazy jest czwarte miejsce w grupie B Islandczyków, którzy na swoim koncie zanotowali tylko dwa punkty.

Przed początkiem rywalizacji w grupie I (II runda), po 4 pkt. mają Polska i Norwegia, po 2 - Chorwacja i Francja, natomiast Macedonia i Białoruś przystępują do tej batalii bez punktów.

FRANCJA - POLSKA 25:31 (12:15)

FRANCJA (trener Claude Onesta): Gerard, Omeyer (11 obron/42 rzuty - 26% skuteczności) - Remili, Nyokas 4 gole/5 rzutów, Narcisse 1/5, Honrubia, N. Karabatic 1/7, Mahe 5/6, Abalo 5/8, Sorhaindo 2/5, Guigou 3/4, L. Karabatic 2/2, Fabregas, Derot, Porte 2/6, Kounkoud.
Kary: 6 minut (N. Karabatic, Abalo, Porte - po 2 minuty).

POLSKA (trener Michael Biegler): Szmal (17 obron/42 rzuty - 40% skuteczności), Wyszomirski - K. Lijewski 5/9, Krajewski 6/8, Bielecki 9/13, Wiśniewski, M. Jurecki 2/4, Konitz 1/2, Grabarczyk, Gliński, Syprzak 6/6, Daszek, Gębala, Łucak 1/2, Szyba 0/2, Chrapkowski 1/2.
Kary: 12 minut (Grabarczyk - 4 minuty, Krajewski, Gliński, Syprzak, Chrapkowski - po 2 minuty).

Sędziowali: Oscar Raluy Lopez, Antonio Sarboso Ramirez (obaj Hiszpania).

TERMINARZ MISTRZOSTW EUROPY 2016
Grupa A - Kraków: Francja - Macedonia 30:23 (12:11), Polska - Serbia 29:28 (14:15); niedziela: Serbia - Francja 26:36 (16:19), Macedonia - Polska 28:29 (13:11); wtorek: Macedonia - Serbia 27:27 (13:13), Francja - Polska 25:31 (12:15).

Grupa B - Katowice: Chorwacja - Białoruś 27:21 (15:15), Islandia - Norwegia 26:25 (10:11); niedziela: Białoruś - Islandia 39:38 (17:18), Norwegia - Chorwacja 34:31 (16:17); wtorek: Białoruś - Norwegia 27:29 (13:12), Chorwacja - Islandia 37:28 (19:10).

Grupa C - Wrocław: Hiszpania - Niemcy 32:29 (18:15), Szwecja - Słowenia 23:21 (16:9); poniedziałek: Słowenia - Hiszpania 24:24 (13:10), Niemcy - Szwecja 27:26 (13:17); środa: Niemcy - Słowenia (17.15), Hiszpania - Szwecja (20.00).

Grupa D - Gdańsk: Węgry - Czarnogóra 32:27 (16:12), Dania - Rosja 31:25 (13:13); poniedziałek: Rosja - Węgry 27:26 (14:10), Czarnogóra - Dania 28:30 (16:14), środa: Rosja - Czarnogóra (17.15), Dania - Węgry (20.00).