Energa Manekin Toruń pokonana w Rzeszowie

Chen Weixing od początku sezonu gra poniżej oczekiwań.
Chen Weixing od początku sezonu gra poniżej oczekiwań. Sławomir Kowalski
Chen Weixing znowu zawiódł. Torunianie bez Cazuo Matsumoto przegrali z przedostatnią drużyną w Superlidze.

POLITECHNIKA RZESZÓW - ENERGA MANEKIN TORUŃ 3:2
Wyniki gier: Kolarek - Kulpa 2:3, Gołębiowski - Weixing 3:1 (11:6, 11:8, 6:11, 11:9), Lewandowski - Kotowski 3:0 (11:6, 11:5, 11:9), Kolarek - Weixing 1:3 (9:11, 11:9, 6:11, 3:11), Gołębiowski - Kulpa 3:2 (11:10, 6:11, 5:11, 11:9, 11:6).

To kolejne z serii rozczarowań w tym sezonie. Ponownie zawiódł doświadczony Chen Weixing, który w pierwszym swoim singlu przegrał z Mateuszem Gołębiowskim. Jego rywal wcześniej w tym sezonie wygrał zaledwie 2 z 9 pojedynków.

Torunian nie uratował tym razem 17-letni Tomasz Kotowski. We wtorek pokonał przeciwnika w meczu z Odrą Głoska Miękinia, ale w Rzeszowie uległ w trzech setach byłemu mistrzowi Polski Tomaszowi Lewandowskiemu.

Mecz rozpoczął się doskonale dla Energi Manekina, bo Konrad Kulpa ograł 3:2 lidera Politechniki, eksgrudziądzanina Tomislava Kolarka. Kulpa miał szanse zapewnić meczowe zwycięstwo torunianom, ale w ostatnim singlu przegrał z Gołębiowski, choć prowadził 2:1 w setach.