Kolejna porażka Energi Manekina Toruń. Gdzie jest lider?

Cazuo Matsumoto w trzech meczach wygrał tylko jednego singla.
Cazuo Matsumoto w trzech meczach wygrał tylko jednego singla. Grzegorz Olkowski
Drugi mecz z rzędu bez punktów Energi Manekina.W starciu z Dekorglassem Działdowo toruniam zabrakło lidera, jakiego mieli goście.

ENERGA MANEKIN TORUŃ - DEKORGLASS DZIAŁDOWO 1:3

Wyniki gier: Matsumoto - Chojnowski 2:3 (11:8, 9:11, 6:11, 11:9, 8:11), Kulpa - Peng Tang 1:3 (4:11, 11:7, 4:11, 6:11), Weixing - Vrablik 3:2 (8:11, 11:6, 11:6, 6:11, 11:6), Matusumoto - Tang Peng 0:3 (9:11, 7:11, 1:11).

Jedyny punkt dla gospodarzy wywalczył Chen Weixing. Austriak nie zagrał jednak porywająco i po męczarniach pokonał w pięciu setach Jirego Vrablika. Zawiódł po raz drugi Cauzo Matsumoto. Trener Grzegorz Adamiak niespodziewanie wystawił Brazylijczyka z numerem 1, ale ten nie poradził sobie z Patrykiem Chojnowskim, który dotąd nie wygrał jeszcze singla w tym sezonie.

Trudno mieć pretensje do Konrada Kulpy, który w jedynym singlu trafił na Penga Tanga i urwał mu seta. Reprezentant Hongkongu jest notowany na 15 miejscu na świecie i w Toruniu był poza zasięgiem gospodarzy. Właśnie kogoś takiego znowu zabrakło Enerdze Manekin ( to druga porażka z rzędu po 1:3 w Bytomiu.

Torunianie długo porażki nie mogą rozpatrywać, bo już w czwartek kolejny mecz i wcale nie łatwiejszy. W hali na Bema pojawi się PKS Kolping Jarosław z najlepszym Polakiem Wang Zeng Yi na czele (początek o godz. 18.00).